Jump to content
Guest Nemessis

Care stie cum se numeste melodia asta

Recommended Posts

Cu placere. Stii...daca tot am intrat in vorba, ma gandeam daca poti sa ma ajuti cu ceva. Uite ca sa fiu mai inteles, sunt un tip care e oarecum pasionat si de hacking, ca la urma urmei tot majoritatea ramanem crackeri, toti vrem sa spargem nu-stiu-ce. Am o mica idee care e cam asa : un indivit trimite un mail la o persoana (aceasta fiind victima desigur); scopul pentru care trimite cel mail este sa ii "fure" parola, eventual mailurile sau chiar sa ii deschida anumite porturi, pentru ai accesa computerul. Din cate am citit eu, ar fi ceva cu Cokie Graber sau ceva de genu' (recunosc nu m-am documentat chiar atat de mult) de aceea iti cer acest ajutor daca se poate.Multumesc si te astept cu un raspuns.

Link to comment
Share on other sites

1 Esti OFF-topic

2 Daca nu te-ai documentat destul atunci cauta ( nu renunta dupa 1 ora 2 ci dupa 1 saptamana sau 2 )

3 Prin cookie grabber nu furi parola de la yahoo ci furi cookieurile si le folosesti pentru a te loga pe contul lui fara parola

4 Cauta si invata despre XSS

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Merci v1c raman dator. M-am chinuit cateva zile sa dau de melodia asta si vad ca e greu de gasit chiar si la download.

@cla1992 - absolut tot ce iti trebuie e deja explicat foarte amanuntit pe forum. Fara un xss in Yahoo oricum nu vei putea face absolut nimic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...