Jump to content
Ne0h

Editor nou.

Recommended Posts

black_death_c4t sincer nu am inteles la ce te referi asa ca daca nu este deranjul prea mare poti sa imi explici?

Pretinde ca e white dar defapt e cacaniu in dungi

1.Be3 trebuie sa le dea mail administratorilor intai si sa le evidentieza problema , abia apoi sa faca disclosure. Ca maschezi link-ul nu inseamna ca nu le dai verde eventualilor ratati doritori de profit rapid pe munca altora . ( Ex: Mailurile se pot vinde )

2.Articolul este extrem de vag

Link to comment
Share on other sites

Intradevar nu numai el dar si eu dam E-Mail-uri la fiecare site gasit si de fiecare data inainte sa postam asteptam cateva zile,daca ei administratorii nu vor sa repare vulnerabilitatea noi nu avem ce sa le facem.Doar nu o sa ajungem sa ii sunam pe fiecare in parte ca sa le spunem ce si cum.Daca chiar ii intereseaza ar citi mai des email-urile.

benny_loppa: Imi pare rau dar am pus acea regula deoarece daca o sa se intample sa fim dati in judecata vreodata nu dorim sa implicam minori.

Edited by Ne0h
Link to comment
Share on other sites

Doar nu o sa ajungem sa ii sunam pe fiecare in parte ca sa le spunem ce si cum.Daca chiar ii intereseaza ar citi mai des email-urile.

Adevarat dar mentioneaza asta in articol :)

Sa stie lumea ca totusi ai intentii bune pana la capat

benny_loppa: Imi pare rau dar am pus acea regula deoarece daca o sa se intample sa fim dati in judecata vreodata nu dorim sa implicam minori.

roflmao.jpg

Benny lopata e minor si eu sunt femeia de servici in spitalul de oameni cacaciosi

Anyway : Bafta :D

Link to comment
Share on other sites

ce mai cerinte...

1. Trebuie sa cunosti cate un pic din fiecare limbaj de programare cunoscut (cele mai folosite C#,C++,Delphi,PHP,MySQL,VB,Perl,HTML.)

a,si HTML e limbaj de MARKUP,MySQL este un RDBMS,PHP limbaj de scripting.

ce prostie.de ce sa stii cate un pic din fiecare?nu ar trebuii sa stii unu si bine?pentru ce iti trebuie sa stii sa faci "Hello World" in 15 limbaje de programare decat sa ai niste cunostinte avansate intr-un singur limbaj de programare?

si intrebare.tu stii tot ce ceri la altii?stii sa scri exploituri BOF,stii cate putin din toate limbajele de programare?

ce vreau sa evidentiez ca recrutarea asta e facuta foarte aiurea.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
Salut tuturor.

Grupul CWS cauta un editor nou.

Nu am sa insir aici cerintele dar puteti sa le cititi pe urmatorul link: Center World Security – New Editor.

Cateva sfaturi din partea mea:

Aveti mai multa grija cu greselile gramaticale excesive si formularea pe care o abordati. Conteaza extrem de mult impresia pe care o lasati vizitatorilor si mai ales redactorilor de la site-urile de stiri ce va pot aduce trafic masiv sau va pot cataloga ca pe niste copilasi doar datorita formularii din texte.

Verificati ce scrieti de cateva ori inainte de publicare si cereti parerea celorlalti din echipa inainte de a apasa butonul publish. Eu cand scriu un articol modific textul de 4-5 ori pana imi place cum suna si avantajul este ca un articol bine scris este copiat mot-a-mot de jurnalisti si nu se pierde esenta informatiei.

Cand incepeti sa prindeti mersul si aveti vulnerabilitati "puternice", ii puteti contacta chiar voi pe editorialistii de la theregister.co.uk, news.softpedia.com, jurnalul.ro, hotnews.ro s.a.m.d.. Site-urile respective au redactori profi si cu care va puteti intelege foarte bine. Dupa un timp va vor verifica periodic chiar ei si nu va mai fi nevoie sa le trimiteti voi mesaje.

Folositi-va de site-uri gen reddit.com/r/netsec, digg, stumbleupon, twitter etc. pentru a va face cunoscute articolele ce implica domeniile internationale dar aveti mare grija la engleza pentru ca veti fi taxati de catre vizitatori. Pe plan local folositi ftw.ro. Nu aduce mii de vizite in mod direct dar numele vostru va ramane intiparit in mintea bloggerilor, iar bloggerii va pot aduce trafic prin backlinks sau prin twitter.

Aveti grija cum raspundeti la comentariile vizitatorilor. Decat sa le raspundeti in doi peri si sa va scandalizati cu ei, mai bine nu le spuneti nimic.

Sper sa va ajute in timp sfaturile mele. In ultimul an am invatat pe pielea noastra toate astea.

Link to comment
Share on other sites

Nemesis: vreau sa iti multumesc din suflet pentru aceste sfat-uri am sa respect ce ati spus si am sa incerc sa fac cat mai bine.Din nou sper ca voi cititorii de pe RST sa nu va enervati pe mine,dupa cum am spus sunt incepator tocmai de aceea creez atatea probleme in timp sper ca o sa fiu mai bun de atat.

Sunt un incepator (asa suntem toata viata) si nu dorim sa reinventam roata,blog respectiv este dor un hobby pentru noi,incercam sa oferim o mana de ajutor acolo unde nu este,ce este rau in a ajuta?,nu ne aduce bani in casa.

OffTopic: Nemesis daca aveti un ID de Yahoo si doriti sa va adaug in lista de Yahoo puteti sa imi dati un PM cu el daca nu este vreun deranj.

Edited by Ne0h
Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Imi pare rau Ne0h dar nu mai adaug oamenii prin lista de messenger din anumite motive personale. Daca ai vreo intrebare dispui de forum iar daca eu nu iti pot raspunde va putea altcineva sa o faca cu siguranta.

P.S. - termina cu "dumneavoastra" ca nu suntem la banca aici :)

Link to comment
Share on other sites

sincer, CWS mi se pare o copie ieftina si nereusita dupa Hackersblog. incercati sa va diferentiati. pe langa publicarea site-urilor vulnerabile, scrieti si cateva articole si tutoriale legate de hacking.

1. Trebuie sa cunosti cate un pic din fiecare limbaj de programare cunoscut (cele mai folosite C#,C++,Delphi,PHP,MySQL,VB,Perl,HTML.)

apropo, HTML, PHP si MySQL nu sunt limbaje de programare. HTML e markup language, PHP e imbaj de scripting si MySQL e un sistem de gestiune a bazelor de date.

a, si ce sistem de operare folosesti?

bafta!

P.S.: tu traduci din romana in engleza cu GTranslate?

Edited by Tazor
Link to comment
Share on other sites

Nemesis: Dupa cum am mai spus si lui Fitty si altora,respectul meu fata de voi si cei 7 ani de acasa nu imi permit sa vorbesc altfel.

Tazor: Ma bucura opinia ta legata de CWS cat despre OS-ul pe care il folosesc nu stiu la ce iti foloseste dar rulez pe Windows 7 Ultimate si uneori traduc din romana in engleza cu GTranslate cand este mult de tradus.

Edited by Ne0h
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...