Jump to content
SympleBoy22

PC de vacanţă

Recommended Posts

eu sincer (dupa cum zice si nick-ul) as tine multe jocuri single player in calculator, care necesita multe ore de gameplay, de toate genurile:

Cateva exemple:

Fps

-Borderlands

-Left 4 Dead 1&2 (must have)

RPG:

-Dragon Age: Origins

-Baldur's Gate 1&2 (foarte lung jocul :D)

Sports:

-FIFA (care iti place)

-Premier Manager (daca iti place)

-golf/bowling etc

Racing:

Need For Speed Underground 2 & Undercover (favoritele mele)

Misc:

GTA (San Andreas si IV)

Prototype

Counter Strike (poate faci rost de vreun modem usb ceva)

etc.

Oricum, cat mai multe jocuri.

Pe langa asta, ai putea lua niste ebooks cu un limbaj de programare si sa inveti putin cate putin :D, asta ca sa mai faci o pauza de la joace.

Ma mai gandesc, daca imi mai vine ceva in minte postez :D

Link to comment
Share on other sites

eu sincer (dupa cum zice si nick-ul) as tine multe jocuri single player in calculator, care necesita multe ore de gameplay, de toate genurile:

Cateva exemple:

Fps

-Borderlands

-Left 4 Dead 1&2 (must have)

RPG:

-Dragon Age: Origins

-Baldur's Gate 1&2 (foarte lung jocul :D)

Sports:

-FIFA (care iti place)

-Premier Manager (daca iti place)

-golf/bowling etc

Racing:

Need For Speed Underground 2 & Undercover (favoritele mele)

Misc:

GTA (San Andreas si IV)

Prototype

Counter Strike (poate faci rost de vreun modem usb ceva)

etc.

Oricum, cat mai multe jocuri.

In loc de FIFA prefer Pro Evolution Soccer

In loc de Left4Dead as prefera Crysis dar cine are PC de el.

La RPG nu ma bag,nu mi-au placut niciodata.

Ma mai distrez cu POOL.

La racing de departe Drive Test Unlimited si NSF Shift

Counter Strike cu boti e cea mai penala varianta de shooter

GTA IV - NU suporta PC

@Sickness:Nu poti toata ziua si toata noaptea handjob.gif

dar e o idee ...

@Sickness #2:Chiar daca as lua niste e-books,tot mi-ar trebui cate ceva dupa net,aflu ceva etc.Deci nu e o solutie deocamdata.

@all:thanks.

Link to comment
Share on other sites

Bun,s? zicem c? plec?m într-o luunga vacan?? undeva unde nu avem acces la internet ?i avem doar laptopul/pc-ul cu noi.

Ce sugera?i s? am în el c? s? nu m? plictisesc,?tiu ?i eu,înafar? de Muzic? ?i Filme ( Jocuri ).

TU ce ai ?ine în PC?

jocuri= 0 pt ca nu mai sunt un copil

Nu va lipsi bineinteles antenna mea wireless pt ca poate gasesc ceva (nu se stie niciodata)

As putea invata si un nou limbaj de programare sau cel putin sa il invat mai bine pe unul care il stiu deja pt ca m-am jucat prea mult cand am fost copil si sigur nu o voi mai face acum pt ca am pierdut mult si daca voi continua asa nu voi deveni un Wannabe (la hacker nici nu ma mai gandesc)

Daca as avea 2 zile de vacanta ar fi cel mai mare cadou pt mine pt ca as manca cateva carti despre internetworking si routing pt ca eu sunt sigur ca stiu bine aceste lucruri dar nu cred ca e rau sa le invat mai bine (nu se stie ce am pierdut,sau poate vreun capitol care nu l-am memorat bine).

As mai citi ceva despre Linux sistem administration si despre K ernel Linux pt ca am citit foarte multe despre ele dar cu cate citesc mai multe cu atat ma simt un incepator

As da bani sa am macar 2-3 zile de vacanta pt a putea invata pt ca in pc am multe pdf dintre care multe le-am scos pe bucati de hartie dar nu au avut ocazia sa fie citite.

Pe zii ce trece apar noi vulnerabilitati ,nu ma face sa ma simt bine pt ca nu pot sa ma tin la pas cu ele ,sa inteleg cum functioneaza toate lucrurile.

Un lucru e sigur nu voi juca nimic pt ca doar copiii se mai joaca

Sigur voi cumpara 2-3 carti inainte sa plec ,sau poate nu pt ca am cumparat deja prea multe si stau in biblioteca ,se depune praful pe ele Le voi lua si le voi citi..

Sigur cand ma voi intoarce voi face niste tutoriale si pt ceilalti

Voi incerca sa cunosc singur multe lucruri fara ca sa mai intru pe forum in aceeasi rubrica de Help ,sigur voi face asta in timpul meu liber ,in vacanta pe care abia astept sa vina ,

Iar daca imi va ramane putin timp liber probabil voi incerca sa invat o limba straina

,sau de exemplu putin din gramatica limbii romane pt ca am vazut multe greseli de exprimare.

Sunt atatea lucruri pe care nu reusesc sa le inteleg si nimeni nu reuseste sa imi explice , va trebui sa studiez mult bineinteles si o vacanta este lucul perfect, ideal

Nu cred ca ma voi plictisi, nu voi avea timp pt asa ceva ,sigur nu imi va ramane .Probabil voi ajunge acasa cu cateva carti necitite si probabil nu voi intelege indeajuns Cycle While sau For ,pt ca sunt sigur ca le stiu dar mai fac greseli

Asta e ,deci nu se pune intrebarea ce voi face fara internet , doar daca cineva crede ca stie foarte bine cum merg lucrurile si e sigur de acest lucru cred ca va avea timp sa faca si altceva ,sau sa joace jocuri ca toti copiii .

Nu cred ca exista plictiseala , nu ajunge timp pt cate sunt de invatat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...