Jump to content
florploiesteanu

Cum aflam un blog avand o adresa de IP?

Recommended Posts

Multumesc, dar nu am reusit sa aflu nimic. Probabil ca nu stiu cum functioneaza; am de exemplu IP-ul 79.117.224.96, stiu ca este membru TraceMyip.org, dar nu reusesc sa aflu ce blog are.

LOL tracemyip e situl care-ti zice asta, nu e membru acolo

IP-ul e dinamic RDS, compul lui de acasa. Maine va avea alt IP.

79.117.224.0 - 79.117.227.255

RCS & RDS S.A.

FiberLink Customers

Buzau

Pentru ca ai fost simpatic nu-ti dau warn pentru postare in sectiune gresita

Link to comment
Share on other sites

LOL tracemyip e situl care-ti zice asta, nu e membru acolo

IP-ul e dinamic RDS, compul lui de acasa. Maine va avea alt IP.

79.117.224.0 - 79.117.227.255

RCS & RDS S.A.

FiberLink Customers

Buzau

Pentru ca ai fost simpatic nu-ti dau warn pentru postare in sectiune gresita

Imi cer scuze, nu am experienta, si am scris la viteza. Si sunt ...simpatic(a), deci, IP-ul dinamic il da doar RDS-ul? fiindca eu sunt la UPC si am acelasi IP.

ajuta-ma, si spune-mi, cum aflu, pentru o adresa IP daca exista un blog, presupunand ca in secunda in care vad IP-ul, caut imediat!! Hai, te rog, ajuta-ma. Cineva mi-a intrat in contul blogului si mi-a modificat o postare, probabil ca are vreun friend la Google Romania, caci pe blogspot nu intri decat cu parola din Gmail. Pleaaasee!

Link to comment
Share on other sites

tu ai aflat IP-ul lui real. Nu cred ca isi va tine un blog pe IP-ul lui real. Ca sa verifici dai simplu http://79.117.224.96 sau IP-ul lui si vezi ce se deschide.

Fiind IP dinamic se schimba la fiecare conectare a lui, in general de cateva ori pe zi. Asa ca deja il are altcineva.

Presupunand ca are blog pe blogspot.com sa zic sau pe alte situri care tin bloguri, nu poti da cautare dupa IP deoarece sunt puse la punct sa evite datele personale.

Daca a postat cu un nick anume sau o adresa de email mai ai o mica sansa: google dupa ea sau pipl.com

Daca ti-a intrat in cont inseamna ca ti-a spart contul gmail. Schimba-ti parola. Preferabil nu folosi pe email aceeasi parola cu alte situri deoarece e posibil sa fi spart un site pe care intri si ti-a aflat parola de acolo. Gmail e destul de protejat sa nu iti intre nimeni in cont dar ai de evitat ori sa iti pui parole simple (123456, password, spania, numele prietenului), ori sa fii pacalita cu un phishing (o copie dupa pagina de login de gmail dar care in address bar are alt link)

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...