Jump to content
firewind

paypass! new technology, easy use, easy step to clone

Recommended Posts

De ceva vreme, mastercard a lansat un nou produs, detalii aici: MasterCard PayPass | MasterCard® Aceasta tehnologie presupune plati wireless de valori mici (sub xcsz euro, prin o noua tehnologie rfid, care va fii implementata in viitor in tot ceea ce inseamna hi-tec, cum ar fii, pasapoarte biometrice&multishiet).Cat este de sigura, si cat de complicat este de clonat?Pareri, idei, opinii.De remarcat ca unele banci din Romania au implementat asta, fara sa notifice posesorii de carduri. PS(post scriptum). Scuzati pronuntia, recomandati profesoare de limbi, pe PM cu descriere, talente si pret (orar sau oral, nu stiu cum ar fii corect din punct de vedere morfosintactic si morfologic, deaia vreau meditatii);daca depaseste 55 kg nu mai vreau PM:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

daca e cu cap, insa decat o gaura, mai bine mai multe gauri, caci eu nu vreu un x5 ci vreau 10 pasat, sa le vand, si cu banu sa-mi cumpar tvr (nu abonament la televiziunea romana, ci asta;http://www.supercars.net/cars/1842.html, mai ceva ca porsche; toti avem bani, ceea ce ne diferentiaza este doar numarul lor, si felul in care ai cheltuim.

pentru postu asta, pe isr (nu mai) am ban, e la trash;sms ala, daemien prima voce (citat "citesc pe diagonala"), insa in sinea lui, nu este baiat rau

Edited by firewind
Link to comment
Share on other sites

dece doamne sa o vrei pe aia trebuie sa te muti in austria ca altfel o rupi pe la noi cum o rup si eu pe a mea , mai intai sa faci rost de banii de asfalt , si daca iti iei masina aia sa iti pui un sticker cu" aici sunt banii dumneavastra" :))

multe gaurele as zice eu ca este varianta cea mai profitabila ,si technologie cat mai multa din partea lor ca sa avem ce folosii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...