Jump to content
Birkoff

Cum sa intri la metroul Bucuresti pe gratis

Recommended Posts

sunt romanii, de ce va ganditi ca ar avea logica ce ar face ei? nu e mai simplu sa faca un sistem, care sa genereze zilnic un numar de coduri, formate ALEATOR, 100 RANDOM, care apoi sa le incarce in sistem pt a fi recunuscute?

ex. genereaza 1000 coduri pt 1 coalatorie

1000 coduri pt 2 calatorii

1000 coduri pt 10 calatorii

difera doar 1 sau maxim 2 cifre pt numarul de calatorii, in rest totul este aleator. se incarca in baza de date, si uite asa, s-au modernizat romanii.

Ganditiva ca este o investitie mare, trebuie sa pape banul public, daca exista un soft care genera coduri, dupa algoritm, in functie de date personale, sau macar data, ora, nr de tel, etc, nu ar mai fi fost necesar personalul. Baietii arunca bricheta pe tastatura, gata codul, uite banul lunar, pt care stau ei si muncesc.

Link to comment
Share on other sites

Ok, atunci tu cum propui ca un cod pentru 10 calatorii sa nu mai functioneze dupa ce ai facut alea 10 calatorii intrand pe la terminale diferite? Si retine ca metroul din bucuresti s-a informatizat destule de mult de cand au pus monitoarele alea pentru metroul urmator in fiecare statie.

sa stii ca s-au modernizat mai ales ca din 24 de ore pe zi alea nu merg ,dau restart la calcualtorul ala principal care culmea ruleaza cu Windows XP Server sau Win Xp normal...

Si da eu cred ca sunt legate toate la un singur server.... care cred ca e la Eroilor sau La Piata Unirii....[cel mai probabil la Eroilor ca daca te uiti undeva sus o sa vezi o camera cu un birou si in spatele ei un Server(nu stiu sigur daca e server)]

care trece pe acolo poate da un ochi :rolleyes:

SI ce a zis slick mai devreme cu Codul acela cred ca asta folosesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...