Jump to content
disable

Digi Net Mobil pe un sony ericsson w580

Recommended Posts

Salutare!am primit si eu un modem usb de la baieti ide la rds cu ..ei bine net mobil!si am observat ca ar eo cartela sim inauntru..o bag in sony ericssonul meu w580 si prinde semnal chiar maxim..dar nu reusesc sa ii fac setarile.am scria pe un alt forum ca nu trebuie decat la data account sa ii dau numele internet,la apn cred...dar nu prea pare sa mearga...s-a mai confruntat cineva cu chestia asta?aveti vreo idee cum il pot face sa mearga?Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Dupa cate stiu eu, acel stick de la RDS vine cu un soft care trebuie sa il insatlezi un fel de dialer cu care sa te loghezi bineinteles cu ceva date default parola 0000. Nu mai stiu sigur dar ceva foarte simplu si standard.

Problema este ca nu o sa ai functiunile TELEFON doar DATE deci Internet si doar atat. Bagi cartela in telefon daca ai semnal 3G inseamna ca va functiona trebuie sa iti faci un profil default si se conecteaza. ( Este 3G deci ai nevoie de login pentru a primi IP prin DHCP - nu functioneaza pe principiile wap )

Edited by zYztem
Link to comment
Share on other sites

M-am confruntat si eu cu problemele astea . Tot ce trebuie este crearea unui nou profil in browserul telefonului , completezi numai la APN cu "internet" . Trebuie selectat modul retelei din setarile telefonului pe modul HDMA sau ceva de genul . Am reusit pe multe telefoane . (lg l600v , se k750 )

Ar trebui sa mearga .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...