Jump to content
jorik

Steve Irwin a murit!

Recommended Posts

Era 100% ca omu ala nu va murii pe pat sau de batranete , dar oricum a fost cel mai mediatizat ecolog , si omu ala chiar a pus mult suflet in natura :) . Dar a si castigat milioane de dolari din reportajele lor. Ultimele cuvinte care le-a rostit inainte sa moara a spus "CROCODILII INVING ! " fiind un mare iubitor de crocodili , si aligatori ;) !

Link to comment
Share on other sites

Ne asteptam la asta, era destul de exagerat.

de ce spui asa? A iubit animalele si ne-a invatat sa le iubim si not!

Nu ma asteptam sa moara!

Mie-mi pare rau de el!

Pai sa fim serios.. exagera, nu avea mare grija cand facea ceva, ii placea sa se dea in spectacol si nu avea mare grija atunci cand facea diverse chestii.

Link to comment
Share on other sites

mie imi pare rau mai ales ca a fost o moarte stupida adik nu l-am omorat uncrocodil si l-a omorat o pisica de mare a avut si mare ghinion ca afost lovit cu virgula coada care era foarte ascutita so continea venin a fost lovit chiar in inima si a murit  :-[ :-[ :-[ :-[ :'( :'( :'( :'(

Link to comment
Share on other sites

Pot sa vin si eu cu o idee marunta ? Can am aflat ca tipu a murit , am avut o clipa de "doliu" sa zicem.MI-a parut rau pentru o clipa.De ce pentru ca ma uitam la emisiunile lui.Atat.

Dar hai sa gandim altfel.Spre stupoarea mea , moartea lui a ajuns peste tot , pe toate forumurile gigant de informatica  , hacking , etc .. cat si pe portalul yahoo si peste tot.E mare baros , din RAi sau unde o fi se uita , ce ma iubesc pe mine oameni.

Dar hai sa ne gandim asa.O fata de 17 ani are leucemie.Parinti nu au bani ( sau nu fac rost de bani pentru opeatie ) , ea moare in chinuri pe un pat amarat de spital , pierzand intreaaga viata.Ea spre deosebire de tipul ala nu a trait viata intens ca el , a murit si ghici .. mai multe de cateva zeci de persoane nu vor stii de moartea ei si de existenta ei , pe cand el , miliarde de oameni stiu ca a murit.

Sa fim seriosi  ;D

Link to comment
Share on other sites

@eddie47

Fratele meu , moartea e o chestie naturala , vine ne ia si ne duce la dracu ( pe el l-a luat mai devreme ca il iubea Domnu si avea un corcodil in Rai si vroia sa-l prinda ).Satisfacut?

Cu ce te freaca pe tine ca a murit ala ? Hai sa-ti spun , cand a murit Einstein , drq stia , nu stia nici 0,0001 % din populatia globului atunci.Nici azi nu stie lumea ca a trait si da a facut multe lucruri pentru acest glob , dar foarte multe , nu-ti inchipui.Pe cand atunci cand moarre un magnat din asta , smecheru smecherilor , plin de bani plange tot globu , parca cine stie cu ce te-a ajutat pe tine.Fratele meu , omul acesta nu te-a ajutat cu nimic , si te face sa plangi.Daca iti maore sotia sau copilu ce faci mah , mori ? Da-o in spanac , prea mare tragedie , de vad peste tot moartea lu amaratu asta.Si-a cautat-o si stia ca daca moare o sa moara ca un eroru , mare smecher.

Eu zic ca subiectul sa fie inchis , deja s-a facut mult tam-tam peste tot de prinzatoru asta de crocodili.Asta e a fost fraier , cica ce l-a muscat pe el nu musca , decat daca deranjezi , l-o mancat in cur , l-o scarpinat pisica aia de mare bine de tot.

Peace , nu astept raspuns , mi se pare prea banal subiectul.In fiecare secunda moare un om sau mai multi , de cate secunde a murit el ? Te-ai gandit la asta ? Hai pa..   

Link to comment
Share on other sites

A fost un om bun...

!_30 no He [aven] / [ell] exists...

Moartea e ca atunci cand dormi..In somn visezi pt ca-ti e functional subconstientu' [implicit creieru'] iar cand mori pula creier functional...

Mai pe scurt s-a dus, n-a fost nici un magnat, strangea bani pt ceea ce-i placea sa faca si cu banii stransi cumparau terenuri ca sa extinda rezervatiile naturale care le aveau... Nu e nici un erou si nu cred nici macar ca si-a propus chestia asta...Fiecare intelege cum vrea si cum poate...Meditati singuri pe tema asta si o sa vedeti ca nu e chiar asa simpla...

Link to comment
Share on other sites

1. a murit , asta e...toti mor...doar n-ai vrea sa traim toti cat cioara, ce dreaq.

2. se pare ca ai incercat sa dai o definitie placuta mortii, dar moartea este atunci cand toate functiile vitale ale vietii biologice s-au oprit. e simplu...

3. nu conteaza ce facea, sau ce a facut, si la fel nu a fost singurul de genul asta (poate nu as a de nebuni), ceea despre ce vorbim este ca a murit si stop.

4. in legatura cu semnatura aia ("1 death - a tragedy...") , ce parere ai despre WW2 ? tragedie sau statistica ?  ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu incerc sa dau o definite, nimeni nu poate da, v-am aratat conceptul meu asupra mortii...

N-a fost nebun, doar ca i-a placut EXTREM demult ceea ce facea...

Cat despre semnatura, vorbeam strict despre cazul asta, ar trebui sa-l intrebi pe purtatorul semnaturii daca intr-adevar crede in ce a scris acolo...

A fost un om bun...Meditati singuri pe tema asta si o sa vedeti ca nu e chiar asa simpla...

Link to comment
Share on other sites

@eddie47

Fratele meu , moartea e o chestie naturala , vine ne ia si ne duce la dracu ( pe el l-a luat mai devreme ca il iubea Domnu si avea un corcodil in Rai si vroia sa-l prinda ).Satisfacut?

Cu ce te freaca pe tine ca a murit ala ? Hai sa-ti spun , cand a murit Einstein , drq stia , nu stia nici 0,0001 % din populatia globului atunci.Nici azi nu stie lumea ca a trait si da a facut multe lucruri pentru acest glob , dar foarte multe , nu-ti inchipui.Pe cand atunci cand moarre un magnat din asta , smecheru smecherilor , plin de bani plange tot globu , parca cine stie cu ce te-a ajutat pe tine.Fratele meu , omul acesta nu te-a ajutat cu nimic , si te face sa plangi.Daca iti maore sotia sau copilu ce faci mah , mori ? Da-o in spanac , prea mare tragedie , de vad peste tot moartea lu amaratu asta.Si-a cautat-o si stia ca daca moare o sa moara ca un eroru , mare smecher.

Eu zic ca subiectul sa fie inchis , deja s-a facut mult tam-tam peste tot de prinzatoru asta de crocodili.Asta e a fost fraier , cica ce l-a muscat pe el nu musca , decat daca deranjezi , l-o mancat in cur , l-o scarpinat pisica aia de mare bine de tot.

Peace , nu astept raspuns , mi se pare prea banal subiectul.In fiecare secunda moare un om sau mai multi , de cate secunde a murit el ? Te-ai gandit la asta ? Hai pa..   

Completare :D la fiecare 3 secunde moare un om....undeva pe Glob :D.....Si despre moartea lui Steve Irwin...a murit om' asta e :D "Ne nastem pentru a muri" :@

Link to comment
Share on other sites

"Ne nastem pentru a muri" 

Interesanta idee.Totusi , ne nastem pentru a muri sugereaza mult.

Un exemplu ? .. Un bit 0 sa 1 , fata sau baiat , se naste in NIC-ul 1 , transfera informatie vitala ( gen HTTP request ) si moare victorios , sttind ca a avut rol in transmisia de date pe Internet.

0 este o fata .. 1 este un baiat ..  se naste la maternitatea 1 , invata sa vorbeasca  , i se transfera informatie vitala in creier , pentru a putea .. ajuta civilizatia , si moare victorios,sau poate nu  :o

Acum va intreb , o chestie interesanta.Un bit se naste foarte des , si moare la  fel de des .. un om , un bit , un animal , nimic ..

Diferenta ? .. du-te in piata , priveste numai si observa .. omul , ea .. el , ei , niste animale haotice diferentiate de regnul animal prin simplele cateva gene umane .. Se nasc sa moara , se nasc sa munceasca , se nasc animale , se nasc nimicuri..Tu ? .. ce esti  ?..

Simpla moarte a unui om , stingerea unui volt numit 1 .. schimba ceva .. reconfigureaza sistemul indivizilor , cu lacrimi mila si dorinta.. ii face vulnerabili , mass -media ucide .. Daca ai stii cati oameni mult mai importanti decat el mor zilnic .. dar nu is pe mass-media ..

Fuck off , ce atata moarte ..  ;D ;D

Link to comment
Share on other sites

4. in legatura cu semnatura aia ("1 death - a tragedy...") , ce parere ai despre WW2 ? tragedie sau statistica ?  ;)

WW2 .....multzi oameni au fost ucisi, s-au facut multe statistici despre cati oameni au fost ucisi, dar fiecare persoana care a pierdut pe cineva drag, o frate / sora / mama  / .... , pentru ei este  o tragedie .........

( scz ptr. repetitie )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...