Jump to content
toxic

Iphone 3g

Recommended Posts

As dori sa stiu si eu cateva detalii despre acest telefon deoarece vreau sa imi schimb vechiul n95 cu un iphone 3g. In primul rand as dori sa stiu cat tine bateria (fara jucat ,muzica ,filme)doar pentru a primi apeluri si cateva sms-uri Al doilea lucru : Gps-ul este mai bun decat cel de la n95 ?(la n95 conectarea la un satelit se face in 1-2 min ) Al treilea lucru : Pentru video record se gaseste vreo aplicatie free? Alte probleme mai sunt la care sa ma astept?

Link to comment
Share on other sites

As dori sa stiu si eu cateva detalii despre acest telefon deoarece vreau sa imi schimb vechiul n95 cu un iphone 3g. In primul rand as dori sa stiu cat tine bateria (fara jucat ,muzica ,filme)doar pentru a primi apeluri si cateva sms-uri Al doilea lucru : Gps-ul este mai bun decat cel de la n95 ?(la n95 conectarea la un satelit se face in 1-2 min ) Al treilea lucru : Pentru video record se gaseste vreo aplicatie free? Alte probleme mai sunt la care sa ma astept?

1-2 zile

DA

DA

Link to comment
Share on other sites

stau in mijlocul bucurestului.nu sunt la tara.

Pai tocmai de aceea.

Testeaza GPS-ul inafara orasului, de preferabil undeva in camp departe de cladiri inalte, surse de zgomot (radio),paraieli, caraieli si alte armonici.

Vezi ca unele Laptop-uri care au procesor dual core la 1.6Ghz genereaza armonica a treia exact pe frecventa GPS si blocheaza banda - floor noise.

Edited by yo9gjx
Link to comment
Share on other sites

GPS-ul la iphone 3G se conecteaza in maxim 20 secunde daca esti in aer liber .Nu conteaza ca esti la tara sau in mijlocul bucurestiului .Daca se conecteaza greu inseamna ca ai o problema cu receptorul GPS sau nu e bun IGO-ul care l-ai pus ,cauta altul .E pe installous "by canolli" sau ceva de genu asta ,doar Romania ,are cam 260 mb ,merge perfect .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...