Jump to content
Krisler12™

Liu Wei - Armless Pianist

Recommended Posts

!
Chinezul Liu Wei are 23 de ani, este infirm, dar canta excelent la pian, cu degetele de la picioare. La concursul China's got talent, a reusit sa emotioneze milioane de oameni.
Liu Wei, care si-a pierdut ambele brate la varsta de 10 ani, dupa ce a fost electrocutat in timp ce se juca de-a v-ati ascunselea, a emotionat pana la lacrimi publicul emisiunii-concurs "China's Got Talent".

"Nu inteleg de ce oamenii cred mereu ca viata mea este oribila doar pentru ca nu am brate. Sunt un om fericit, care are o viata interesanta, la fel ca toti ceilalti tineri", spune Liu Wei.

Wei a inceput sa ia lectii de pian la varsta de 19 ani. Primul sau profesor a renuntat insa la scurt timp, considerand ca nimeni nu poate sa cante la pian cu degetele de la picioare.

Tanarul a perseverat si a invatat singur, in secret, sa cante la pian. Repertoriul sau este limitat din cauza dimensiunilor reduse ale degetelor de la picioare.

Dar acest mic detaliu nu l-a impiedicat sa impresioneze publicul prezent la emisiunea "China's Got Talent", interpretand piesa "Mariage d'amour" de Richard Clayderman.

Liu Wei a fost selectionat printre cei 40 de finalisti ai acestei emisiuni-concurs. El va aparea in urmatoarea editie "China's Got Talent", din 29 august.

Inregistrarea evolutiei sale din cadrul show-ului a fost vizionata de peste 200.000 de ori pe YouTube, dar si pe alte site-uri din China.

Nu are maini, dar canta genial, la pian, cu degetele de la picioare! Video - Stirileprotv.ro

Edited by Krisler12™
Link to comment
Share on other sites

E forum de hackeri :P , ar trebuii sa fie offtopic dar tot despre hacking , topicuri ce nu se incadreaza in celelalte forumuri.

Ca de exemplu' ???

Da un exemplu de offtopic de hacking dar care sa nu se incadreze in celelalta sectiuni.

In caz ca nu observati nu toti sunt mari hackeri (nici mici chiar) si la un moment dat te cam saturi sa citesti numai tutoriale de SQLi si mai simti nevoia sa mai discuti si tu despre altceva.

Eu am mai zis: daca sectiunea asta de offtopic s-ar inchide multi ar disparea de pe rst si tot multi nu ar mai fi activi chiar asa sau chiar deloc si forumul asta ar deveni ceva in genu' la ISR care nu face decat sa adune si sa tot adune tutoriale si diverse programe de hack de pe alte forumuri si cam atat. Vor face si noii veniti tot asa pana la un moment dat cand se vor plictisi si se vor lasa pagubas.

"Offtopic de hacking" ... te referi oare la topciurile alea deschise de cei care abia s-au inscris pe forum si care sunt automat banati ptr. ca cer sa li se sparga nu stiu ce cont de yahoo sau mai stiu eu ce chestie ?

Nu te-ai plictisit de alea ?

In fine nu o sa mai pun ca vad ca sunt cam multi care nu prea pot sa inghita nici intrebarile mele, nici topicurile mele, va las pe voi sa vorbiti intre voi pana va plictisiti.

Link to comment
Share on other sites

Ca de exemplu' ???

Da un exemplu de offtopic de hacking dar care sa nu se incadreze in celelalta sectiuni.

In caz ca nu observati nu toti sunt mari hackeri (nici mici chiar) si la un moment dat te cam saturi sa citesti numai tutoriale de SQLi si mai simti nevoia sa mai discuti si tu despre altceva.

Eu am mai zis: daca sectiunea asta de offtopic s-ar inchide multi ar disparea de pe rst si tot multi nu ar mai fi activi chiar asa sau chiar deloc si forumul asta ar deveni ceva in genu' la ISR care nu face decat sa adune si sa tot adune tutoriale si diverse programe de hack de pe alte forumuri si cam atat. Vor face si noii veniti tot asa pana la un moment dat cand se vor plictisi si se vor lasa pagubas.

"Offtopic de hacking" ... te referi oare la topciurile alea deschise de cei care abia s-au inscris pe forum si care sunt automat banati ptr. ca cer sa li se sparga nu stiu ce cont de yahoo sau mai stiu eu ce chestie ?

Nu te-ai plictisit de alea ?

In fine nu o sa mai pun ca vad ca sunt cam multi care nu prea pot sa inghita nici intrebarile mele, nici topicurile mele, va las pe voi sa vorbiti intre voi pana va plictisiti.

Nu vreau sa imi intru in mai multe detalii ca se ajunge la cearta dar te-ai uitat si tu nu , la offtopic sunt cele mai multe topicuri/posturi ..marjoritatea inutile , acum ce ar fi daca rst ar fi hack-uit cum a fost cancan din acelasi motiv , nu cred ca ar fi bine. Salut si te rog sa numai facem atat offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...