Jump to content
go_sword

Cel mai direct cetatean al Republicii Moldova

Recommended Posts

Oare romanii tot asa sunt?

Poate aveam acelasi singe insa Romini sunt Tigani nai cei face si fac de ris si Moldova in europa prin toate actiunile lor de oameni fara un pic de educatie. Concluzie Nu! Romini sunt Tigani si needucati & Moldoveni au mostenit de la Rusi calitatea cea mai importanta Curajul si Increderea in sine :)

Logic si Real

Link to comment
Share on other sites

italienii,spaniolii,germanii,si multi altii spun rrom si se gandesc la romania ,fara sa se uite in trecut la istorie.dar asta este.

Nimeni dintre italieni ,spanioli sau germani a studiat istoria romîniei ,

Oricum ceea ce spun ei e doar pt comportamentul pe care îl au majoritatea romanilor care sunt in acele tari

Vreau s? reamintesc ca multi romani care nu sunt civiliza?i au migrat in aceste tari

?i manifesta un comportament care las? de vorbit

Un simplu exemplu :

exista tomberoane pt hîrtie , pt sticla , pt plastic

Iese un cet??ean roman de acasa ?i î?i arunca sticlele la hîrtie , gunoaie diverse la plastic ?i tot asa

Umple parcurile de sticle de la bere f?r? s? le arunce in locurile f?cute pt sticle

Trece cu BMW-ul(numai duminica ca in timpul s?pt?mînii e mort de foame ?i folose?te autobuzul) ?i arunca pe geam diverse gunoaie

Furturi , violuri , 90% din penitenciare din str?in?tate sunt pline de cet??eni romani

Cuvîntul roman începe cu rom iar pentru cet??enii din alte tari le vine u?or sai cheme rom sau ?igani (pt comportamentul pe care îl au )

Eu nu sunt rasist

Si adev?rul este ca nu to?i sunt la fel dar o data ce majoritatea nu au cultura ?i civiliza?ie vor pune in aceea?i oala ?i restul

Intradevar str?mo?ii au facut ceva dar ce rost are o data ce nepo?ii au devenit porci ?

90% din romanii care sunt in str?in?tate se gîndesc cum s? fac? bani folosind orice metoda , p?cat ca multi sunt înc? s?lbatici si din cate vad eu nu exista metode pt ai face pu?in mai civiliza?i

Oricum putini si-au ajuns scopul iar cei care si l-au ajuns nu au recurs la metode criminale , majoritatea umple penitenciarele (se construiesc altele noi deoarece sunt deja f?r? locuri )

In fiecare zi apar mai multi imigra?i care vin cu gîndul s? fac? bani deoarece cred ca in str?in?tate banii se g?sesc oriunde , avînd ni?te idei sau viziuni foarte proaste in cap de la bun început

To?i pe care ii cunosc eu sunt la pu?c?rie bineîn?eles o data ce ies fura orice ?i intra iar înapoi (se gîndesc doar cum s? fac? bani ), al?ii pt a face bani recurg la lucruri foarte josnice (au rela?ii sexuale cu alti barbati pt bani )

Am urm?rit recent un reportaj despre un interviu la ni?te vedete de muzica din Romania

Nu sa schimbat nimic nici in ultimii 8 ani exista aceea?i atitudine ,de a te da mare (Am dat pe po?eta nu ?tiu cate milioane ) ,Chestia mi sa parut putin interesanta si m-am uitat la alte interviuri , acela?i lucru

Metoda de a vorbi , de a se exprima ,de a se da mare , in cîteva secunde vedetele începuser? s? fac? o lista cu ce au ?i cat au dat pe ele , prezentatorii pun in evidenta aceste lucruri cu întreb?ri care mi sau p?rut f?r? nici un sens

Copiii cresc cu un singur lucru in minte Cum s? fac? bani mai repede , î?i cump?ra ?ig?ri scumpe pt a se da mari , obseda?i de marca Nike ,?i nici m?car nu au ce manca

Nu ?tiu ce s? mai adaug , am 23 de ani si am observat ca singur nu poti sa schimbi universul iar ca sa se schimbe ceva trebuie sa î?i dea silin?a mai multi începînd cu a fii pu?in mai civilizati .

Multi trebuie s? în?eleag? ca ceea ce fac , o vor face pentru ei si e spre binele lor de a?i schimba modul de a gîndi

Peace!

Link to comment
Share on other sites

Ete pwla cica nu ne-am schimbat in 8 ani.Ne-am schimbat.....in rau.......in MULT mai rau (xD)

Romania ar trebuii trasformata in "tara puscarie" sa ne inchida dreq in tara asta .

Si nu stiu de ce dar odata ce un roman emigreaza se crede automat mai destept doar pentru ca e in alta tara...si chiar nu inteleg lucru asta.

Adica unii sunt omeni normali in Romania si cand pleaca devin dumnezei....cau au dat si ei peste alt pamant sub cur.

That's BULLSHIT NIGGA!!!

Ma rog majoritatea sunt tigani sau romani smecheri(tigani in devenire)

Link to comment
Share on other sites

.

Si nu stiu de ce dar odata ce un roman emigreaza se crede automat mai destept doar pentru ca e in alta tara...si chiar nu inteleg lucru asta.

Adica unii sunt omeni normali in Romania si cand pleaca devin dumnezei....cau au dat si ei peste alt pamant sub cur.

Aici nu te în?eleg ce vrei sa zici , e un fel de insulta pt cum am scris eu mai sus?

Pt ca dac? te referi la mine "I have no fucking home"

Link to comment
Share on other sites

Nu , nu ma refer la tine , in general sunt de acord cu tine.

Eu ma gandeam mai mult la romanii care pleaca lucreaza la santier sau ca gunoier vin acasa in Romania isi cumpara o masina "bengoasa" si sunt mare smecheri dupa care stau jumatate de an in Romania isi pierd masina , pierd toti banii pe prostii si incep din nou.

The point i wanna get to is.......Ei pleaca defapt ca dupa ce castiga ceva bani sa poata sa se intoarca in Romania ca sa fie smecheri.Ce familie , ce copii ,sotii SMECERIE FRATE !!!

Si tu pot sa zic ca esti destept....dar oamenii de care vorbesc eu se dau destepti. :))

LE:@pyth0n3 Damn.....crudul adevar Postul ala merita sa steie ca signature/status or W/E

Oare ca de greu o sa ne fie in 2020 0o daca in 2010 it's allready.....pretty damn najparliu

Edited by prodil89
Link to comment
Share on other sites

http://planetamoldova.net/forum/

mie imi place ca aveau topic despre dictionar: sa afle cat mai multe explicatii pentru cuvinte romanesti. M-am lamurit ca moldovenii astia nu sunt ceea ce credeam odata: "noi nu suntem romani ci vorbim limba moldoveneasca".

Inca o faza: vocabularul lor este mult mai bogat decat al nostru. De aia radem de o cascada de cuvinte din gura lor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...