Jump to content
Guest demisec

SCAM-Accounturi yahoo

Recommended Posts

Guest demisec

Mediul online este invadat in ultimul timp de copilasi de 11-12 ani, care, desi par o tinta neatragatoare pentru un scam page au din ce in ce mai multe lucruri de calitate prin email.

Metoda pe care o sa o prezint azi nu este una complicata.Poate fi folosita de oricine cu un IQ acceptabil.

Haideti sa va prezint ce trebuie sa faceti si ce puteti "castiga":

Dintr-un contact form facem un Scam Page simplu pe o tema abordata de kinderii virtuali ( vezi Metin, Counter Strike etc) si il postam pe un domeniu( foloseste un dot.tk gratuit, pe refferal).Promoveaza-ti metoda prin mass-uri, pe forumuri de jocuri.

Eu am facut rost de conturi pe lasttorrents, filelist, steam etc..deci este o metoda care functioneaza.

NOTA: Nu folositi adresa de mail personala.Ai' mai mari o sa va umple frigiderul si spatiul in prosta.

Cu respect, demisec!

Link to comment
Share on other sites

am inteles urmatoarele:

1) se pot extrage lucruri de calitate de pe mailul unui pustan, cum ar fi steamuri si filelist.

2) esti prea evaziv in explicatii - nu inteleg faza cu contactele.

Un scam page din cat stiu se face simplu salvand pagina de login - cu putina bucatarie php - si punand-o pe un host oarecare. Cireasa mai noua e y.ahoo.it (vezi yql console la yahoo)

Intr-adevar ce spui suna a ce stiam cu totii si pare ca redescoperi roata. Dar poti dezvolta obiectiv ideea intr-un tutorial - dar nu la offtopic ca sa nu primesti "caramizi" in continuare.

Link to comment
Share on other sites

Ce ma enerveaza astia care dau exemple gen: "ba tu n-ai mai mult de 11-13 ani" sau "ce poate unu de 12 ani ca tine sa faca?". Nu va mai cacati atata pe voi ca pe unu' de 12 ani il duce capul la orice, numai sta sa se gandeasca la riscuri. Are mai multa imaginatie ca tine (unu' cu 2-3 ani mai mare de obicei xD).

Si la partea cu "desi par o tinta neatragatoare pentru un scam page au din ce in ce mai multe lucruri de calitate prin email" sunt de acord cu tine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...