Jump to content
hozarares

70 de ani de la Dictatul de Viena ( tradare, istorie, comemorare )

Recommended Posts

Azi s`a comemorat odiosul act de Inalta Tradare de acum 70 ani, prin care Romania, ceda Ardealul de N-V, Ungariei.

In afara de organizatiile romanesti si acelea putine la numar, pe niciun post TV romanesc in afara de (culmea) Euronews, nu am vazut sa fi fost ceva televizat sau vreun comunicat oficial al "guvernului".

Pana cand NOI, cei de rand, nu vom schimba ceva, schimbarea NU vine !!!

Centrul European de Studii Covasna Harghita - Dictatul de La Viena

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

hmmm

zi si mie o chestie ca observ ca ai o cultura istorica:

1.statul roman e subminat economic si in curand si teritorial.de ce majoritatea rezervistilor de acum, generali, persoane cu grade importante in armata au un loc in marea loja masonica?acum 2 ani a fost o emisiune interesanta la nasu' moraru pe b1tv cred o gasesti pe google video.nu aia sunt adevaratii dusmanii ai tarii si nu ziaristii?apropo cred ca emil constantinescu a decis ca numele de rroman sa fie luat de tigani in urma unei directive din 1994 a CE.

Masonerie

In a doua zi a ceremoniilor, au fost omagiati mari artisti invitati, precum Adela Marculescu, Radu Beligan, Marin Moraru, Gheorghe Dinica si "ilustri oameni de cultura" precum Dinu Sararu (cunoscut pentru romanele sale cu activisti de partid), Nicolae Breban, Nicolae Cajal (rabinul-sef al evreilor din România), Gabriela Adamesteanu, etc., despre care cititorii sunt informati în trecere ca sunt francmasoni.

"Radu Beligan"

Mumia de 90 de ani care se crede inca mare artist.

P.S: posteaza si de masonerie ca is nume interesante care se dau pe fata la tv mari romani :)

Link to comment
Share on other sites

Daca am uita sa comemoram am condamna la uitare evenimentele si mai mult oamenii care au fost sacrificati de-au dat nastere acelor evenimente, lucru care se si vrea.

Nu pot decat sa te felicit hozarares pentru post!

Si app marti, pe 31 august, este Ziua Limbii Romane, pacat ca aceasta se serbeaza numai la Chisinau...si inca cu cat entuziasm...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...