Jump to content
Krisler12™

"cine are un batran… sa-l spanzure"

Recommended Posts

No, de ce?

Intram acum 5 minute în bloc, împingând la c?ru?. În fa?a mea, o baborni??. Cum m? vede, cum m?re?te pasul, deschide u?a la bloc, o închide repede(avem interfon) ?i fuge la lift.

Eu m? mi?cam mai încet, trebuia s? urc treptele cu c?ru?ul. Intru într-un final, baba ?u?ti în lift, trânte?te repede u?ile ?i pleac?. Nu am zis nimic, oricum nu aveam loc, c? eu am un c?ru? cât un TIR mai mititel.

Urc? liftul pân? la etajul 3, se deschide u?a, dup? 2 secunde aud distinct cum pocne?te roti?a de la lift, ridicat? manual ?i normal, liftul r?mâne acolo.

Oameni buni, dragilor, explica?i-mi ?i mie, de ce ar face cineva care nici m?car nu m? cunoa?te, care nu m-a v?zut în via?a lui, a?a ceva? Care e satisfac?ia? `L-am l?sat pe ?la s? care c?ru?ul pe sc?ri, hahaha`? ?i cum po?i face asta la o vârst? când mul?i din contemporanii t?i de genera?ie sunt oale ?i ulcele pe masa lui Scarao?chi?

Îmb?trânim, dar în nici un caz nu devenim mai în?elep?i. Proverbul ?la cu cine nu are un b?trân s? ?i-l cumpere e doar o mizerie cretin?.

http://www.arhiblog.ro/2010/09/no-de-ce.html

Voi ce intamplari aveti cu babacii ? :D Ati patit si voi asa ? X(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...