Jump to content
SympleBoy22

Resoftare + Cablu de date

Recommended Posts

Salut, te pot ajuta eu.

Iti voi da un link cu un tutorial, pe care te rog sa-l urmez de la cap la coada.

Flashing with JAF for Newbie

In Navifirm iti recomand product code-ul Russia (Romania) are si limba romana + ca nu este un soft branded.. eu mi-am flashuit pe 5530, un soft de la C6 portat de catre o echipa numita PNHT. Daca ai probleme nu ezita sa imi dai un PM.

Link to comment
Share on other sites

Tot ceea ce poti face telefoanelor cu un cablu de date obisnuit,in materie de soft,este sa iti instalezi NOKIA Pc Suite,si sa ii dai un update la soft.Acest lucru nu are nicio legatura cu resoftarea sau alte operatiuni asemanatoare facute intr-un service profesional(nu la nea` Marin acasa,sau la baiatul lui care e hacer)Si daca vrei sa faci cu adevarat ceva,citeste,documenteaza-te si mai apoi apuca-te de treaba.Pentru ca daca faci ceva gresit si bulesti telefonul,tot in service ajungi si nu ai facut niciun cacat.Este vorba de cateva softuri,un flash,un turbo sim,cateva scule,putina bataie de cap si multa rabdare.Cam asta e reteta...salut!

Link to comment
Share on other sites

Tot ceea ce poti face la telefoane cu un cablu de date obisnuit,in materie de soft,este sa iti instalezi NOKIA Pc Suite,si sa ii dai un update la soft.Acest lucru nu are nicio legatura cu resoftarea sau alte operatiuni asemanatoare facute intr-un service profesional(nu la nea` Marin acasa,sau la baiatul lui care e hacer)Si daca vrei sa faci cu adevarat ceva,citeste,documenteaza-te si mai apoi apuca-te de treaba.Pentru ca daca faci ceva gresit si bulesti telefonul,tot in service ajungi si nu ai facut niciun cacat.Este vorba de cateva softuri,un flash,un turbo sim,cateva scule,putina bataie de cap si multa rabdare.Cam asta e reteta...salut!

Daca urmeaza tutorialul meu, in 10 minute maxim il resofteaza. Daca e sa-l buleasca ii scoate bateria si urmeaza tutorialul din nou. Nu are ce sa se intample.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...