Jump to content
rzvn

steam hack !!

Recommended Posts

Am vazut pe undeva (daca nu ma insel, tutorialul e facut de un om de pe rst) un tutorial, unde trebuia sa faci rost de ClientRegistry.blob din folder-ul de steam si puteai sa-i extragi parola. Poti sa-ti incerci norocul, deobicei, dind un search pe oDC.

Conditia este ca user-ul respectiv sa aiba bifat "Memoreaza parola".

Si ai nevoie de converter blob to ini.

Uite si video-ul. 'gasit

YouTube - HELLSCREAM6661's Channel

ia si converter blob2ini2blob.zip

Toate felicitarile merg la HellScream

*subscriu, Maverik a fost mai rapid :D

Link to comment
Share on other sites

Edit:sa-l citez pe pyth0n3 si pe HellScream

#

pyth0n3

2 weeks ago

Din 29 Sep 2009? Steam nu mai salveaza passwordul full

Oricum foloseste un key unic pt a cripta passwordurile in blob

Daca se reinstaleaza sistemul operativ sansele sunt mai mici ca sa recuperezi password-ul

Oricum multi isi lasa passwordurile peste tot

#

HELLSCREAM6661

2 weeks ago

@pyth0n3

Corect, asta asa este, dar metoda inca functioneaza in anumite cazuri, pt ca, desi s-a faut update la steam, cei cu conturi create inainte de 29.11.09 vor folosi aceiasi metoda? de criptare a parolei.

HELLSCREAM6661 2 weeks ago

De ce nu merge sa fac edit? Nu merge "Save" "Go Advanced" "Delete" "Cancel". Se blocheaza :|

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca nu mai este valabila asta pentru ca eu de ex am 2 conturi unul din 2008 si unul de luna trecuta si am cautat la mine si nici eu nu am trecute parolele si daca am remember password !! poate numa cei care au instalat steamul inainte de sep 2009 si cred ca sunt foarte putini + trebuie sa aiba si remeber pass !! si am vrut sa va intreb cum deschid de ex un stealer sau ceva ce are un virus eu am antivirus si mil sterge direct , daca opresc antivirusu am sanse mari sa primesc ceva virus voi cum faceti sa folositi programe hack ? eu am Kaspersky IN 2011 sau ma bine zis pe ce masina virtuala il rulati ?

Edited by rzvn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...