Jump to content
rampart

Front-End Development

Recommended Posts

Vad pe aici o gramada de tool uri care au interfata de super mario din 85 :)

Sunt de acord ca isi indeplinesc scopul, dar eu, fiind in domeniul asta, ma uit tare urat la un program cu ovale rosii in loc de butoane :))

Pe scurt, cine vrea, sunt sigur ca s-au oferit si altii, uite, ma ofer si eu, pot sa fac interfete pentru programe. Primesc o tema, structura butoanelor si in 1 2 zile ma intorc cu un layout :)

Edited by rampart
Link to comment
Share on other sites

Rahat, am uitat de threadul asta. ....

- ciocolate.ro

- ejucarii.com

- electric-decotrust.ro

- prestoquartz.hostingpower.nl

si un psd in celalalt thread unde caut webDude:

http://rapidshare.com/files/427644257/Mockup.psd

nu am activitate foarte multa ca nu imi vad capu' de lucru. :)

Am pus eu o sugestie sa se enable-uie MobileInterface pt RST, prin Tapatalk ... but it went unnoticed, atunci as fi toata ziua cu nasu pe aici :))

Link to comment
Share on other sites

Nu te supara dar pt banii aia nici nu as scrie mail cu oferta de pret vreounui client.

Nu poti face siteuri de calitate cu cms-uri gen wp. Ar trebui sa te axezi pe siteuri la comanda, de la 0, respectand toate regulile enumerate de tine si multe altele, lucru ce presupune multa munca, ceea ce necesita o plata ca atare.

Si nu cred ca o persoana care face siteuri in wp stie usability, seo si marketing online calumea sa nu mai zic de grafica, sunt lucruri care nu le poate face un singur om pe toate la un loc si bine.

Link to comment
Share on other sites

Nu te supara dar pt banii aia nici nu as scrie mail cu oferta de pret vreounui client.

Nu poti face siteuri de calitate cu cms-uri gen wp. Ar trebui sa te axezi pe siteuri la comanda, de la 0, respectand toate regulile enumerate de tine si multe altele, lucru ce presupune multa munca, ceea ce necesita o plata ca atare.

Si nu cred ca o persoana care face siteuri in wp stie usability, seo si marketing online calumea sa nu mai zic de grafica, sunt lucruri care nu le poate face un singur om pe toate la un loc si bine.

1. Cred ca ai gresit thread-ul... sunt foarte asemenatoare. my bad.

2. Eu ma refer la nisa ... clientela romaneasca, sub medie, firme mici, oameni care inca sunt speriati de asa ceva, dar au auzit ca e ok sa aibe si ei un site, pe care il fac si il lasa in paragina, se intreaba de ce dracu sa mai bage ~100-200Eur/luna in SEO daca deja a dat pe el 250... genul asta de persoane, de proiectele mai calumea ma ocup eu, ziceam ca vreau un om pentru asa ceva, inca am clienti de astia, eu nu ma ocup de seo sau marketing, de astea se ocupa altcineva, imi trebuie doar un front end developer, and... let's be honest, 100Eur facuti in 2zile, sau daca strangi azi din buci.. de la 10dim il termini pana la 6 cel tarziu...

LE: Pretul e undeva pe la 250, 100 iau eu pentru photoshopeala, 50 primeste gigi cu hostingul si 100 front-end guy-ul.

Iar acu razand glumind, WP e un tool foarte flexibil, merge pana la proiecte nivel mediu, uita-te la retrocedari.com.

E wordpress, DIN NIMIC, nici un pic de SEO off-site, are 4-5 luni site ul, ~1100 unici/zi, in weekend mai putin.

la categoria de site uri mici si medii trebuie doar sa instalezi modulele de potrivite pentru seo si il las pe dudul cu seo sa ifi faca treaba.

Edited by rampart
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...