Jump to content
famouz

Anunt FILELIST.RO

Recommended Posts

2010-10-25 - In ultimele 10 zile site-ul nostru a fost tinta unui atac informatic de tip DDoS. Am reusit sa revenim online cu ajutorul solutiilor profesionale de protectie oferite prin generozitatea Linux Security Group(Linux Security Group :: DDoS Protection | IT Solutions | Linux & UNIX Administration | IT Consultancy | Security audit and penetration tests.

Atacul nu vizeaza securitatea serverelor noastre, ci supraincarca site-ul cu solicitari false (Syn/UDP flood, ~7 mil PPS) facand-ul inaccesibil pentru utilizatorii obisnuiti. Nu cunoastem motivatia atacatorilor.

Daca atacurile vor persista sau se vor intensifica, e probabil ca site-ul sa ramana inaccesibil in anumite perioade din afara Romanieii (filelist.ro :: Login ca solutie temporara).

Eu ma bucur pentru asta,sper sa fie si eficienta metoda lor.

Link to comment
Share on other sites

dark87 OAMENI CU 1 i NU CU 10,NU TE MAI DA ASA ROTUND.

Nu stiu ce vrei sa zici tu cu treaba asta dar in fine nu are rost sa vorbesc cu tine ca esti prea prost famouz lasa scam page-urile cu ip-ul ala ca nu fraieresti pe nimeni oricum esti prea prost tu sa faci rost de un cont fara scam page :))

Link to comment
Share on other sites

IP-ul filelist e 86.120.13.89, IP-ul pe care dai tu link e: 174.133.245.168 din Houston, Texas. N-am r?bdare ?i timp s?-?i r?spund la m?g?rii, dar nu ar fi fost mare brânz? s? v?d care e adresa ta IP real?.

Chestia e c? intrând pe un forum de hacking cu "prostioare" din-astea le insul?i multora inteligan?a, ?i cine ?tie, s-ar putea ca cineva s? se simt? deranjat ?i s? te ard?. ?i prin "ars" nu m? refer la DDOS.

Link to comment
Share on other sites

@User Name: Nu e scam

@jesus: Ca a stat 10 zile down tot "susta" e, sau trebuie sa-ti aratam tie grafice pentru a-ti da cu presupusul ?

trebuia s? scriu "cred c?", înainte. e doar o presupunere / idee.

adic?, dac? oferi servicii gen ddos.ro, ai destule cuno?tiin?e in domeniu, astfel încât e foarte probabil ?i s? ai posibilitatea s? dai cu ddos c?tre un site important. apoi, printr-o minune apari, ?i-i oferi proprietarului solu?ia pentru problema lui.

e doar o idee de f?cut ceva bani $-)

Link to comment
Share on other sites

Nu to?i hackerii au 50 de kilograme ?i ochelari, s-ar putea s? aib? supriza ca cineva s?-i scoat? din?ii dac? face ce nu trebuie.

Esti sigur de ce scrii? S-ar putea ca uneori un "hacker" (inca se mai foloseste termenul asta?!) de 50 de kg sa te bata mar de sa nu mai stii de tine, majoritatea sunt curiosi si interesati de arte martiale/bataie/s.a.m.d., am vazut cum un schilod amarat bate pe cine vrei tu (aproape). In fine, lasand asta la o parte si fiind on-topic, pana la urma daca era DDOS pe filelist.ro, nu trebuia ca pagina sa dea Connection reset sau ceva de genul? Ei au pus doua mesaje si gata, catre vplay si ca or sa revina, au redirectionat traficul sau ce plm au facut? Iar partea cu reclama catre ddos.ro este destul de plauzibila.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...