Jump to content
Blawger

Promovare via Facebook - Merita?

Recommended Posts

Am un blog de genul "Cum sa ne imbracam" din care imi propun sa scot ceva banuti. Am facut un cont pe facebook, si cu ajutorul Friend Adder-ului postat de Nemessis am adaugat in jur de 300 de prieteni (targetati cat de cat) in doua zile, insa am ceva intrebari.

In primul rand, merita timpul meu investit?

In al doilea rand, cum sa-mi promovez articolele? Prin postarea in masa pe wall-ul fiecarui prieten, sau prin postarea pe home? Am impresia ca daca postez individual voi ramane fara cont intrucat multa lume s-ar prinde ca e spam ce fac eu.

Cam atat momentan, daca mai imi vin in minte alte intrebari am sa postez. Orice alte sugestii legate de promovarea pe facebook sunt binevenite.

Link to comment
Share on other sites

cel mai indicat e sa cauti un programator pentru aplicatii facebook si sa iti extinzi afacerea pe facebook, se pot face pana si aplicatii magazine online, "apps.facebook.com/aplicatiata" totul automatizat si cu feed de pe site-ul principal pe care il deti.

aplicatiile interactioneaza cu mii de utilizatori, si are puterea de a se extinde singura.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...