Jump to content
bcman

Problema Windows Server 2008 x64 in urma unui update

Recommended Posts

Eu folosesc Windows Server 2008 R2 Standard x64 original. De aceea imi fac tot timpul update-urile. Ieri, dupa o serie de update-uri de vreo 200 MB am dat restart. Am asteptat sa configureze update-urile. A facut "Prepairing to configure...", iar apoi a trecut la "Configuring 35%". A stat asa 3 secunde apoi a dat o eroare "Failing to configure". A dat singur restart. Totul bine pana am intrat in My Computer. DVD writer-ul nu apare acolo si nici cele doua BD Virtual drives pe care le-am facut cu ajutorul Virtual Clone Drive. Driver-ele nu pot fi updatate ("allready up to date")

devicemanager.th.png

mycomputer.th.png

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca va merge cu uninstall update. Eu cred ca a fost un crash in timpul instalerii si ca nu e vina update-ului (ca e instalat), dar "incercarea moarte n-are."

//Exact ce am spus, am dezinstalat toate update-urile din 15/16 decembrie (data la care am intampinat problema) si nimic. As folosi functia de suport de pe siteul MS, dar trebuie un anumit cod, eu avand licenta prin dreamspark, neavandu-l. Le voi trimite probabil un email.

Edited by bcman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...