Jump to content
MazaBoY

Filme Gratis Noi

Recommended Posts

Salut!

Tema arata destul de frumos. Cateva remarci: in coltul dreapta sus ai ceva de genul: Filme Noi Gratis | Download Filme | Subtitrari Filme | Filme Adolescenti | Filme Gratis si Repede". Nu stiu daca ai vrut sa faci din ele link-uri sau vei face, dar culoarea trebuie sa o schimbi pentru ca nu se prea observa, sunt scrise cu gri inchis pe fundal gri spre negru.

A doua chestie: in meniu, ai categoria "Thriler" care se scrie de fapt "Thriller", cu 2 "l". Sub meniu ai asa: "Filme Noi ? Filme Gratis ? Download Filme ? Filme Oscar ? Filme Tari". Nu stiu ce vrei sa fai, dar cred ca ar trebui scos semnul intrebarii. Pentru mine, ca vizitator imi seamana mai mult cu o eroare, mai ales ca e scris si cu rosul. Probabil ai avut de gand ca atunci cand ma duc cu mouse-ul deasupra lui sa imi apara vreo informatie ajutatoare.

In partea de jos, intre "Sponsor oficial" si "Publicitate" ai "Reclame" unde ar trebui sa fie incarcata o poza, dar nu e. Sub ele ai insirate pe un rand reclame. Dupa mine sunt prost puse acolo, pentru ca eu cel putin, nu dau scroll pe pagina pana jos, cu atat mai putin nu dau stau sa vad ce reclame ai tu acolo ca sa dau click. Daca ai mers intr-un hypermarket, probabil ai observat ca lumea nu pre sta sa caute produsele de care are nevoie in partea de jos a rafturilor, ci in partea raftului care este la acelasi nivel cu campul lor vizual. Prin urmare, reclamele de acolo, eu le-as insera prin continutul site-ului (printre filme). Daca tot ai plecat cu un site cu si despre filme, probabil ar trebui sa te afiliezi la vreun magazin online care vinde filme, iar daca un utilizator care aterizeaza de la tine la ei pe site si cumpara ceva, primesti si tu un procent, pentru ca sincer sa fiu nu stiu de unde o sa faci tu acum, la inceput, bani cu site-ul si nu vad de ce te-ar sponsoriza cineva pe tine cand exista cinemagia.ro. Ce vreau sa spun: sa zicem ca am o afacere si vreau sa devin cunoscut. As prefera sa investesc in reclame pe cinemagia.ro decat pe site-ul tau care nu este cunoscut.

Langa titlul site-ului, "Filme Gratis." as pune si un mic logo, gen o pelicula de film. Apropo: site-ul se numeste filmegratisnoi.com. In partea stanga sus ai "Filme gratis .", iar in dreapta "Filme noi gratis" (unde ordinea cuvintelor e alta decat in denumirea site-ului). Nu mai avea rost sa pui inca un titlu in dreapta ca zapacesti userii.

In rest e totul ok. Iti urez succes(uri) cu el!

Edited by Zamolxis666
Link to comment
Share on other sites

Frumos website-ul dar eu cred ca mai trebuie sa scoti din reclamele alea de jos,cu xtrafic si alte cacaturi.

Alea nu sunt reclame sunt directoare web :D

Salut!

Tema arata destul de frumos. Cateva remarci: in coltul dreapta sus ai ceva de genul: Filme Noi Gratis | Download Filme | Subtitrari Filme | Filme Adolescenti | Filme Gratis si Repede". Nu stiu daca ai vrut sa faci din ele link-uri sau vei face, dar culoarea trebuie sa o schimbi pentru ca nu se prea observa, sunt scrise cu gri inchis pe fundal gri spre negru.

A doua chestie: in meniu, ai categoria "Thriler" care se scrie de fapt "Thriller", cu 2 "l". Sub meniu ai asa: "Filme Noi ? Filme Gratis ? Download Filme ? Filme Oscar ? Filme Tari". Nu stiu ce vrei sa fai, dar cred ca ar trebui scos semnul intrebarii. Pentru mine, ca vizitator imi seamana mai mult cu o eroare, mai ales ca e scris si cu rosul. Probabil ai avut de gand ca atunci cand ma duc cu mouse-ul deasupra lui sa imi apara vreo informatie ajutatoare.

In partea de jos, intre "Sponsor oficial" si "Publicitate" ai "Reclame" unde ar trebui sa fie incarcata o poza, dar nu e. Sub ele ai insirate pe un rand reclame. Dupa mine sunt prost puse acolo, pentru ca eu cel putin, nu dau scroll pe pagina pana jos, cu atat mai putin nu dau stau sa vad ce reclame ai tu acolo ca sa dau click. Daca ai mers intr-un hypermarket, probabil ai observat ca lumea nu pre sta sa caute produsele de care are nevoie in partea de jos a rafturilor, ci in partea raftului care este la acelasi nivel cu campul lor vizual. Prin urmare, reclamele de acolo, eu le-as insera prin continutul site-ului (printre filme). Daca tot ai plecat cu un site cu si despre filme, probabil ar trebui sa te afiliezi la vreun magazin online care vinde filme, iar daca un utilizator care aterizeaza de la tine la ei pe site si cumpara ceva, primesti si tu un procent, pentru ca sincer sa fiu nu stiu de unde o sa faci tu acum, la inceput, bani cu site-ul si nu vad de ce te-ar sponsoriza cineva pe tine cand exista cinemagia.ro. Ce vreau sa spun: sa zicem ca am o afacere si vreau sa devin cunoscut. As prefera sa investesc in reclame pe cinemagia.ro decat pe site-ul tau care nu este cunoscut.

Langa titlul site-ului, "Filme Gratis." as pune si un mic logo, gen o pelicula de film. Apropo: site-ul se numeste filmegratisnoi.com. In partea stanga sus ai "Filme gratis .", iar in dreapta "Filme noi gratis" (unde ordinea cuvintelor e alta decat in denumirea site-ului). Nu mai avea rost sa pui inca un titlu in dreapta ca zapacesti userii.

In rest e totul ok. Iti urez succes(uri) cu el!

ai dreptate nu am ce bani sa scot pentru inceput ori cum crezi ca scoti din prima sute de dolari nu e asa multi zic ca ,,imi fac un site,pune reclame la greu si o sa il ajung pe Becali" :)) cu reclamele ramane de vazut mai incolo cand o sa am ceva vizitatori unici pe zii ,treaba cu cuvintele alea cu semnul intrebari am sa le scot ,treaba cu banerele de jos nu sunt reclame sunt directoare web si sisteme de votare,seo si ce mai e peacolo reclama pot zice ca e cea care o arata cand dai pe un film de la blogmoney,la partea cu logo e ca nu prea ma pricep si nu am avut la cine sa aplez daca e sa fac un logo sa fac unu frumos nu sa arunc unu asa la intamplare,partea cu thirller am gresit eram obosit cand am facut categoriile si cand am obsevat greseala am vrut sa o corectez da nu stiu nu ma lasa.Site-ul e pe platforma wordpres si cand dau sa pun ,,Thriller" ii dau update dar tot ,,Thriler" ramane sincer nu stiu ce are :-?? , multumesc pentru ajutor si mai astept si alte pareri :D

O zii placuta si frumoasa va doresc :D

Link to comment
Share on other sites

Il vinzi ?

Daca da, da-mi pm cu pretul :)

500 de euro (tema ce e vreo 50 de euro , + wordpressu la comanda .. nu criteriile de baza .. + munca si continut )

Arata frumos.

Am si eu 2 intrebari: 1. Nu ai probleme cu gaborii daca pui filme?

2. Mai merg site-urile de genul?

e pe numele sponsorului,daca e sa aibe cineva probleme o sa aibe el

PS: Cat te-a costat inregistrarea domeniului si unde iti tii site-ul?

Nu stiu exact am sa intreb sponsorul si am sa iti zic :)

Link to comment
Share on other sites

N-are nimeni probleme cu nimic, apar site-uri de gen ca melcii dupa ploaie. Daca tot ai atatea reclame presupun ca ai si vizitatori, huh?

Tema imi place, butoanele de download parca sunt cam mari...

---

btw, daca are careva nevoie de un export wordpress cu 541 posturi de forma: titlu film, mica descriere & film online/trailer sa ma caute pe pm.

Oameni buni nu stiu de ce ziceti ca am reclame la greu am de la blog money,referal de la short url si inca doua site-uri care tot ale mele sunt :D

Tu cu ce te ocupi?

Sponsorul a cumparat domeniul tot el stie unde e hostat,wordpress e personalizat de o firma/programator ceva,da ca e fie arestat cineva el o sa fie,deci tu esti uploader?

Sponsorul e doar cu banu in rest suntem doi oameni care ne ocupam de site

Da in general eu uploadez mai mult filme

Edited by MazaBoY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...