Jump to content
magnificul

Caut persoana ca sa imi scoata fisierele dintrun fisier criptat.

Recommended Posts

Asa cum scrie si in titlu,am un fisier cu numele data.evp pe care il pot desface cu un unpacker special de fisiere .evp.Partea nasoala este ca mai am un data.evp care e criptat cred astfel incat acel unpacker al meu nu il poate desface.

Platesc pe cineva care sa imi desfaca acel data.evp si sa imi dea fisierele ce rezulta dupa despachetarea fisierului data.evp ce nu poate fi desfacut cu acel unpacker.

Banuiesc ca nu este foarte greu pentru unii din voi.

Plata pot s-o fac pe paypal sau transfer bancar,asta dupa ce vorbim pe mess despre pretul pe care mi-l cereti pentru aceasta operatie :))

Link to comment
Share on other sites

nu stiu nik de evp-uri da fisierul tau data.evp incepe cu un wav absolut necriptat.

sterge-i primii 76 bytes (ca fisierul sa inceapa cu "RIFF")

Am downloadat o bucatica si canta ceva.


525c17a6a7cfbcd75412ecd069d4b72c389 NORMAL_PACK_TYPEe ’Cì{& B @ RIFF$ WAVEfmt.....

Probabil fisierul tau incepe cu un hash de integritate a fisierului (525c17a6a7cfbcd75412ecd069d4b72c389) dar continua cu ceva informatii despre ceea ce contine el.

Continua: fa ceva sa ii tai primii 76 bytes si baga-l in winamp. Daca crezi ca mai contine ceva studiaza numerele hexa care urmeaza, intre NORMAL_PACK_TYPE si RIFF, pot fi pozitii in fisier (sau dimensiuni a unor fisiere lipite). Mi-e somn, nu pot sa continui.

Criptare=zero.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

deci in folderul ftp://diamondtalisman.sytes.net/data.evp%20ce%20nu%20poate%20fi%20desfacut%20cu%20unpacker/ acel data.evp contine fisiere audio,scripturi .lua,modele .eva is .evs pe care eu nu il pot desface cu acel unpacker.El conitne fisiere ca si data.evp din ftp://diamondtalisman.sytes.net/data%20care%20merge%20desfacut%20cu%20unpacker/ pe care il pot desfaca cu unpacker.Daca ai fi desfacut acel data.evp din ftp://diamondtalisman.sytes.net/data%20care%20merge%20desfacut%20cu%20unpacker/ cu unpackerul ftp://diamondtalisman.sytes.net/Evp_And_crack/ ai fi fazut ce trebuie sa iasa din data.evp care nu perge desfacut cu acel unpacker adica asta ftp://diamondtalisman.sytes.net/data.evp%20ce%20nu%20poate%20fi%20desfacut%20cu%20unpacker/

Eu nu ma pricep sa scot fisierele,sau sa scot bytes si deastea...

Nu stiu cum provedati voi,metode etc dar eu vreau continutul fisierului data.evp adica fisierele si folderele din el...

Ca sa intelegeti mai bine,cele 2 data.evp fac parte dintrun client al unui joc numit Talisman Online.

Fisierul data.evp care merge desfacut cu unpacker este o versiune veche iar acel data.evp de aici ftp://diamondtalisman.sytes.net/data.evp%20ce%20nu%20poate%20fi%20desfacut%20cu%20unpacker/ pe care nul pot desface cu unpacker este cea mai noua versiune a clientului.

Edited by magnificul
Link to comment
Share on other sites

Am atasat pe ftp si o poza ca sa aveti idee cum ar trebui sa arata acel data.evp criptat.

Mentionez ca nu sunt numai wavuri,in data.evp trebuie sa fie si fisiere .ini .lua si .evs.eva .dds si multe altele..practic este un fisier din care un client al unui joc isi ia fisiere de care are nevoie.

yoady1vad este idul meu de mess...prefer sa vb acolo...

Link to comment
Share on other sites

nu stau pe mess - ti-am dat PM.

am uitat sa iti precizez, daca e cum cred atunci iti pot demonstra ca ai toate fisierele extrase. Chiar daca sunt si de alte tipuri. E doar munca mai multa la extragere.

Eu ti le-am extras doar pe primele 3. Anunta-ma daca ai si alte oferte.

EDIT:

e o colectie de fisiere necriptata, nearhivata ne nimic.

problema e ca nu exista nicaieri o tabela de fisiere asociata in care sa dea informatii despre plasamentul fiecarui fisier in acel pachet. Daca nici la sfarsitul fisierului nu este nimic si cam asa pare, inseamna ca mai ai un fisier in care ar memora acel listing dat de tine cu print screen si de aia nu poate fi desfacut de programele uzuale.

Nu pare sa existe nicio informatie memorata in fisier despre folderele din printscreen-ul tau. De aia nu il vede si de aia nu se pot extrage folosind doar evp-ul.

Fa un print screen cu ceva ce mai e in folderul in care ai evp-ul sau un listing complet. Alta solutie ar fi sa recunosc din ochi tipul fiecarui fisier lipit, dar e imposibil. (Am observat ca al doilea wav trimis ca exemplu mai are atasat ceva dupa el care pare un mp3).

Verifica de exemplu daca fisierul desfacut de programul tau mai avea in folder un alt fisier.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

nu mai fa dublu post ca-ti iei warn.

Iti trebe decripterul adus la zi care foloseste datele jocului, sau key, sau informatii despre fisier pe care nu le ai stocate in fisierul respectiv. Ti-am zis cum e structurat fisierul, pur si simplu nu exista ceea ce trebuie. Normal ca nimeni, iti lipsesc datele problemei.

Fisierul nu e criptat, e doar o adunatura de fisiere lipite, iti trebuie doar o tabela cu offset-uri pentru fiecare: nume, folder si pozitia de unde incepe.

Faptul ca unele fisiere evp merg desfacute (nu decriptate) se datoreaza ori key-ului care poate ala e criptat, ori faptului ca ai data.evp in folderul jocului iar decripterul foloseste un fisier de acolo.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

ok imi cer scuze de dublu post.

Eu ce sa zic,nu prea sunt cunoscator de-al acestei probleme.Stiu una si buna,vechiul data.evp mergea desfacut cu acel unpacker.

Vreau macar daca poti sa ma inveti sa scot acele fisiere ,ca dupaia le ordonez eu chiar daca imi ia 10 ani,numai sa le scot.

Edited by magnificul
Link to comment
Share on other sites

nu folosesc messu criza de timp etc.

nu le-am putut extrage nici asa deoarece sunt fisiere amestecate si lipite. Pe unele le recunosc, wav-uri, mp3-uri, dar daca au un fisier mai mic lipit il pierd. Cautand putin pe google am gasit ceva despre versiuni diferite ale key-ului sau a unpacker-ului, in functie de evp. Poate unpacker-ul nu a aparut inca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...