Jump to content
pyth0n3

Intrebare pt userii AdRyAnOTeAm si cosminn93

Recommended Posts

Pai am intrebat sa vad , a intrat in top 3 ip-uri cu cel mai mult trafic intre orele 12 - 22 pe 10 februarie

De acela?i ip apar?ine la AdRyAnOTeAm si cosminn93

Unde? ?tiu ei bine unde s-au conectat

La fel ?i alte ip-uri de la rdsnet.ro

Dos dac? nu ma în?el asa se nume?te tehnica folosita

Altii folosesc rdp-uri toate sistemele sunt Windows

Top 3

1.rdsnet.ro

2.dynamic.hispeed.ch

3.AdRyAnOTeAm si cosminn93

@AdRyAnOTeAm Am postat aici pentru ca aici v-am g?sit

Nu pentru ca eu am ceva cu voi dar pentru faptul ca voi ave?i ceva cu mine (în mod indirect bineîn?eles )

Eu termin aici dar o termina?i ?i voi sau g?se?ti o explica?ie buna ?i spui ca nu e?ti vinovat si ca nu ai f?cut asa ceva sau ma rog

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

@pyth0n3 : intra pe mess sa discutam ca nu te inteleg deloc ok.

@pyth0n3 : vrei sa spui ca te-am floodat io pe tine ? cum as`i fi putut sa iti fac asa ceva tie io ? in care tu mai ajutat ti minte pe mess atunci cu intrebarile etc .iti garantez io pe ce vrei tu ca nu am fost io !

Edit: intra pe messenger si discutam !

@pyth0n3 : cu cea mai pare placere daca crezi ca am facut ceva , imi cer mi de scuze in fata ta ( bine inteles ca nu am fost io in cea ce crezi tu ) , Cred ca ai ceva cu mine tu , ti-am justificat foarte bine Nu am fost io .o zi buna .

Edited by AdRyAnOTeAm
Link to comment
Share on other sites

Un host a fost atacat , printre altele ip-ul vostru se afla în loguri , voi ?ti?i mai bine ca mine pe unde a?i umblat pe 10 februarie de la 12-22 (adic? ieri dac? nu ma în?el)

Oricum e prea mult trafic de la un singur ip în confrunt cu ceilal?i

Serverul a fost down la un moment dat

Ori sunte?i victima unui botnet , ori a?i contribuit la atac

SO:Windows , browser: firefox 3.6.13 si un ip care ajunge la numele vostru

Acestea sunt informa?iile din User Agent care au r?mas în loguri , al?turi de multe query sau mai bine zis sa le chem request

Nu ma intereseaz? ce face?i pe internet dar sper sa nu va mai vad în loguri ,cel pu?in în logurile pe care le citesc eu

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Pai

1. daca iesea bani din cacatu asta mai ziceam dar ..

2.Eu ieri am instalat win 7 ultimate sp1 64 bit si am instalat kiturile toate cele

3.Da-mi prin pm ip meu si iti zic daca e ip meu dar nu stiu cred ca acum vreo 2 saptamani s=au facut 2 posturi fara sa stiu si erau niste link-uri de unde cica downloadat ardamax dar erau servere !

In fine vb prin pm si clarificam lucrurile

Link to comment
Share on other sites

Toti , aveti un ip static pe undeva sau ma rog dinamic ,privat al vostru

Dar multi din voi se folosesc de un sistem launchpad pt a arunca diverse atacuri

Eu am ip-ul care corespunde la nume , deci amîndoi a?i f?cut posturi pe RST cu ip-ul respectiv , de la acela?i ip sa f?cut un atac asupra unui server

Chiar ast?zi unul din voi a f?cut un post aici cu acela?i ip

Organiza?i-va sistemele în asa fel încît sa nu se mai întîmple

Am trimis pm la amîndoi ?i v-am ar?tat care era target-ul

E u?or sa vi ?i sa faci dos , dar e mai greu sa î?i ascunzi urmele uneori

Deci presupun ca folosi?i un rdp sau un sistem compromis în precedenta ?i bineîn?eles nu coincide cu ip-ul de acas? , dar careva a gre?it undeva ?i am g?sit urmele

Sunt sigur ca ?i sistemul pe care îl folosi?i e plin de loguri c?tre conexiunea privata de internet ,?i duce exact la nume ?i adresa

Pe mine nu ma intereseaz? nimic din ce face?i voi pe internet cum am mai zis ,eu termin aici , dar sa nu mai vad asa ceva

In cazul in care cineva stie sa distruga , presupun ca stie sa puna si lucrurile la loc

Deci dac? e asa veni?i va rog ?i configurati totul de la capat , puneti filtre personalizate , scrieti scripturi care dau ban automat , scrieti reguli in firewall, puneti restrictii

Careva(nu sunte?i voi ) a rulat un prebuild tool pt a face un SQLI dar pun pariu ca dac? îl pun sa fac? un database de la 0 nu reu?e?te

Sunt de acord ca ataca?i dar macar sa faceti lucrurile intrun mod profesional

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...