Jump to content
TaFFy

Totul despre iPhone si iPod Touch

Recommended Posts

Sunt membru al acestei comunitati de 2 ani deja si pana acum doar am citit si m-am documentat de aici. M-am gandit ca a venit timpul sa dau si eu ceva inapoi acestei comunitati. Asa ca astept orice fel de intrebare/nelamurire pe marginea procesului de jailbreak,decodare,aplicatii,jocuri,navigatie pe orice model de iPhone si iPod touch, ruland orice firmware. La cerere daca sunt mai multi useri interesati de un subiect pot face si un tutorial. Va astept cu nelamuriri/probleme !

Link to comment
Share on other sites

Dupa o lunga asteptare, zvonurile sunt confirmate! MuscleNerd a afirmat pe Twitter:

no unlock will be released until after 4.2.5 or official 4.3 (whichever is last) is out

Mai bine zis MuscleNerd afirma ca unlock-ul pentru 4.3 (sau 4.2.5) va fi oferit in momentul in care Apple va lansa aceste noi update-uri! Vestea este extrem de buna pentru utilizatorii de iPhone 4 care au achizitionat device-uri cu 4.2.1 preinstalat sau au facut upgrade la 4.2.1 din greseala!

Totusi pentru a face unlock e nevoie de jailbreak. Vestile bune nu se opresc insa aici! i0n1c afirma pe Twitter:

I hope iOS 4.3 comes out soon. I want to get the untether out as fast as possible :P

Deci exista deja jailbreak untethered pentru iOS 4.3!

Acest fapt a fost confirmat si de catre dev_team!

It also appears that a security researcher named @i0n1c has a 4.3 untether ready for when Apple releases the final 4.3 FW, so it may not be a long wait at all with 4.3!

In concluzie: jailbreak pentru iOS 4.3 – da, unlock pentru iOS 4.3 – da! Acum asteptam doar ca Apple sa lanseze upgrade-ul, care in acest moment se afla in Beta3.

Utilizatori de iOS 4.2.1…”salvarea” voastra e aproape!

Categorii: Breaking, iOS, iPad, iPhone, iPod Touch | Tags: dev_team, i0n1c, ios, ios 4.2.1, ios 4.2.5, ios 4.3, ipad, iphone, ipod touch, jailbreak, musclenerd, unlock

Sursa: Gadget.ro – Hi-Tech Lifestyle - Noutati, stiri, suport, gadgeturi, tehnologie!

Link to comment
Share on other sites

Cei care au iphone si au nevoie de unlock, puteti fi la curent cu acest subiect pe twitter. Dati follow lui musclenerd, devteam, geohot etc. Se vehiculeaza ca pe 28 februarie s-ar lansa iOS 4.3 deci implicit si unlock-ul pentru bb 03.10.01 si 02.10.04. Acum ramane de vazut cand va aparea unlock-ul. Cum am asteptat 6 luni mai rabdam cateva zile.

Link to comment
Share on other sites

Maine, 2 martie se lanseaza iPad 2. Odata cu el apare oficial si soft-ul 4.3. Cei care fac unlock-ul au anuntat ca vor lansa update la ultrasn0w pentru unlock 02.10.04 si 03.10.01 imediat ce se lanseaza oficial firmware 4.3. Asa ca ziua mult asteptata se apropie. Voi posta un tutorial complet imediat ce apare metoda de unlock.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...