Jump to content
Guest Nemessis

Piata de linkuri RST

Piata de linkuri RST?  

50 members have voted

  1. 1. Piata de linkuri RST?

    • Da, e utila
      44
    • No fucking way Jose
      9


Recommended Posts

Guest Nemessis

Ce parere aveti despre o piata de linkuri? Gen platesti 100 euro pe luna si primesti backlink de pe 100 de domenii (sparte desigur) si cu relevanta? V-ati baga sa cumparati sau sa vindeti asa ceva? Eu cu ce am la indemana am reusit intr-o saptamana sa rup prima pagina google pe keywords targetate si foarte cautate pe o anumita nisa unde se investeste la greu in SEO. Se poate face cloaking pentru a nu se prinde adminii deci nu ar exista probleme majore.

Nu comentati doar ca sa va bagati in seama. Comentati doar daca ati fi interesati sa cumparati sau sa vindeti.

Nu imi dati mesaje private sa cumparati backlinkuri pentru ca momentan nu vand asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Cu metoda asta mi-am facut mai bine de 80% din backlinkuri. Se vede diferenta complet. Ideea e urmatoarea:

1. Nu poti vinde 100 linkuri pe site-uri ce au PR peste 4 doar cu 100E, totusi, unii vand un link pe pr 5-6 cu 30-40E pe luna.

2. Daca pui site-urile pe care vinzi linkuri, la vedere, ai posibilitatea ca multi sa iti strice afacerea, bagandu-se peste tine, dand deface si/sau sa te raporteze administratorului. Deci ar trebui sa se faca intr-un fel privat..

Link to comment
Share on other sites

Ar fi ceva de genul "ba vand 10 backlinkuri pt nisa cutare sau keywordul ala" si cine are site pe profil si il intereseaza iti da pm si discutati acolo.Daca vrea sa faca cineva stricaciune oricum poate sa faca se da cumparator si iti ia siteurile pe care vinzi linkurile deci e cu dus si`ntors treaba ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

In cazul meu e imposibil ca cineva sa imi ia site-urile dar intr-adevar poate fi o problema pentru alte persoane. Solutii se gasesc foarte usor. O plata progresiva spre exemplu sau plata inainte. Oricum un asemenea serviciu necesita verificare la sange a vanzatorului ca sa nu ne pomenim cu tepe peste tepe si membrii sa aiba incredere sa plateasca in avans.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...