Jump to content
Fi8sVrs

Cosmote Romania lansează Frog

Recommended Posts

  • Active Members

img9a714b6d51b7ea033a0e8ae5cffb4944.jpeg

Cosmote Romania lanseaza Frog - un nou brand dedicat tinerilor moderni si activi - ce le ofera un pachet avansat de comunicare. Cartela Frog este un produs prepaid adaptat tinerilor si nevoilor lor specifice de comunicare, oferind avantaje multiple de voce si servicii cu valoare adaugata foarte atragatoare. Aceasta este in prezent oferta cea mai avantajoasa pe piata pe segmentul prepaid.

"Frog a fost conceput pentru tinerii moderni si activi, care folosesc telefonul mobil ca pe un portal de comunicare si divertisment si care apreciaza o solutie de comunicare inteligenta. Pe langa ofertele de voce si text, acestia primesc beneficii atractive si interesante, care le fac viata mai usoara, mai placuta. Cu Cartela Frog, oferim clientilor nostri, in premiera pentru piata de telecom din Romania, un pachet atractiv de comunicare, respectand-ne promisiunea de a oferi cele mai relevante solutii de comunicare, intr-un mod accesibil. Iar acesta este doar inceputul. Sub umbrela Frog vor mai fi lansate multe alte surprize incitante." a declarat Costas Kapetanopoulos, Director de Marketing si Comunicare, Cosmote Romania.

Cartela Frog este activata cu o reincarcare de cel putin 4 euro. Prin intermediul Cartelei Frog, utilizatorii pot beneficia de un bonus de 48 de euro (1 euro bonus / luna pentru o perioada de 48 de luni, primit la prima reincarcare de minim 4 euro, in cadrul lunii respective).

Odata ce Cartela Frog este achizitionata, utilizatorii pot activa extraoptiunea care merge dincolo de pachetele traditionale ce includ servicii de voce si SMS, oferind solutii avansate de comunicare, intr-un singur pachet.

Astfel, cu extraoptiunea Frog, clientii vor beneficia de servicii cu valoare adaugata foarte atractive, cum ar fi:

Navigare nelimitata pe Internet de pe telefonul mobil prin intermediul serviciului web'n'walk

15 MMS-uri incluse catre utilizatorii Frog si Cosmote

Notificari gratuite atat de la cat si catre Twitter

Serviciul Muziton

Serviciile cu valoare adaugata vin in completarea unui pachet foarte generos de voce si SMS care include:

Apeluri nelimitate de voce si SMS-uri in grupul Frog

1000 de minute si 1000 SMS-uri catre Cosmote

70 minute si 70 SMS-uri catre alte retele nationale

Costul extraoptiunii este de 6 euro.

De asemenea, pentru utilizatorii Frog a fost creat un nou serviciu gratuit si usor de utilizat - acestia vor putea verifica daca un anumit numar de telefon apartine Cartelei Frog, fie prin accesarea standard de canale Self Care (1234 / *100#) fie prin formarea numerelor scurte 777 / *777#.

Utilizatorii Cartelei Frog vor avea acces la toate metodele si valorile de reincarcare, deja disponibile pentru Cartela Cosmote.

Sursa

Link to comment
Share on other sites

@User Name: nu e chiar asa, uite eu am fost utilizator la cartela vodafone pana acum. 90% dintre prietenii mei sunt pe Cosmote. Asa ca m-am dus frumos la Germanos pentru portare. Toate bune si frumoase, trec peste detalii, sunt anuntat ca mi s-a aprobat portarea si sa ma prezint la Germanos ca sa platesc taxa si sa-mi iau cartela Cosmote. Cand ajung acolo zice tuta aia: "nu-i aproba portarea pentru ca a aplicat minor". M-am abtinut de la orice jigniri, mi-am bagat ceva si mi-am cumparat o cartela Cosmote Bonus 48.

Poi ce sa fac eu cu 70 de minute si 70 de sms-uri? Aaa stai, ca nu sunt 70 cu 70, sunt 70 si atat. Adica daca dai un mesaj iti mai raman 69 de minute si sms-uri, daca mai vorbesti un minut ramai cu 68 de minute si sms-uri. Hai sa iti povestesc cum e la Cosmote. De fiecare daca cand reincarci cu minim 4 euro primesti un euro bonus (este ca si cum ai incarcat 5 euro, fara nici o vrajeala). Cu 5 euro (tu ai platit 4) ai 3000 de minute in Cosmote, 3000 de minute in Romtelecom, 3000 de mesaje in Cosmote, 75 de minute nationale si 75 de mesaje nationale.

Si eu am fost de aceasi parere cu tine pana acum juma de an si pana nu m-am enervat cu cacatul ala de optiune de care vorbesti tu si alte magarii si pentru felul in care sunt tratati clientii vechi. Asa ca daca ai peste 50% din prieteni pe Cosmote (si cred ca ai sigur) baga-ti pula lejer in vodafone la fel cu mi-am bagat si eu si cei aproximatim 10 milioane de clienti Cosmote (aici mai sunt si de la o retea obscura, care nu merita pronuntata, asta mai traieste doar pentru ca mai baga unele oferte bune la abonamente, gen Iphone si alte deastea). In concluzie MUIE vODAFONE. Scopul meu nu a fost acela de a lauda Cosmote-ul ci acela de a-mi baga pula in vodafone.

Probabil o sa primesc avertisment, dar aveam pe suflet sa injur putin vodafone :D. Toate cele bune.

Edited by MirifiCu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...