Jump to content
Guest Nemessis

Optimizare site in flash

Recommended Posts

Guest Nemessis

Am un client care vrea sa isi duca pe prima pagina Google un site facut in flash 100%. Are xml de unde isi extrage toate datele s.a.m.d. dar sincer sa fiu ma depaseste linkbuildingul catre site-uri flash. Are cineva experienta in treaba asta sau imi poate spune unde gasesc niste tutoriale la zi despre cum se face SEO pe site-uri in flash?

Link to comment
Share on other sites

Nu aia'i problema....dar.. nu va inteleg... postati ca vreti ceva , stati 10 - 15 - 20 de min sa va raspunda careva la post... cand puteti sta 5 minute sa cautati pe google :) si daca te uiti pe google primele doua link-uri le-ai pus si u :)

Ideea era simpla ,el vroia o parere de la cineva care a mai facut optimizare la site-uri flash, nu primele rezultate google.

Am un client care vrea sa isi duca pe prima pagina Google un site facut in flash 100%. Are xml de unde isi extrage toate datele s.a.m.d. dar sincer sa fiu ma depaseste linkbuildingul catre site-uri flash. Are cineva experienta in treaba asta sau imi poate spune unde gasesc niste tutoriale la zi despre cum se face SEO pe site-uri in flash?

nu vad diferenta ,cred ca se poate face seo on page si pe flash la fel de bine, iar la linkbuilding la fel , nu prea inteleg ce nu reusesti...

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
Nu aia'i problema....dar.. nu va inteleg... postati ca vreti ceva , stati 10 - 15 - 20 de min sa va raspunda careva la post... cand puteti sta 5 minute sa cautati pe google :) si daca te uiti pe google primele doua link-uri le-ai pus si u :)

Tu comentezi mult si prost, am observat asta de vreo 2 zile. Te-as fi injurat putin dar azi am o karma foarte pozitiva si nu are rost sa mi-o stric. Ban permanent pentru ca esti total inutil si onanist. Nu vrem sa iti tocesti parul din palma tastand aici chestii stupide.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

nu vad diferenta ,cred ca se poate face seo on page si pe flash la fel de bine, iar la linkbuilding la fel , nu prea inteleg ce nu reusesti...

Linkbuilding-ul este la fel ca deh, e vorba sa pui backlinks. Problema e ca nu am idee cum interpreteaza Google xml-urile si nu am gasit nicaieri o explicatie buna. Peste tot aud doar de meta shits si cam atata. O sa apelez tot la blackhat si am rezolvat problema. Las topicul deschis ca poate vine cineva cu o explicatie detaliata despre cum cacat se face seo unui site in flash.

Link to comment
Share on other sites

desi de cativa ani robotii google citesc textul din flash, e recomadat sa eviti confruntarea de genul asta.

daca nu se poate, sfatul meu este sa creezi textul selectabil si sa faci tot posibilul sa adaugi text in primele frameuri din flash (unde incepe intro/loading).

Foloseste H1, bold si mai multe linkuri interne care sa contina kw preferat...etc.

Cum astazi nu mai conteaza neaparat prima pagina, concentreza-te si pe crearea de doorway pages pe care le poti numi blog sau mai stiu eu cum (trimiti linkurile din flash catre ele).

asta ca sa vorbim de grey hat...daca vrei black, poti folosi text ascuns in pagina flashului, inca functioneaza...daca te pricepi la css si position absolute..etc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...