Jump to content
MazaBoY

UploadStation - $32 / 1000 Downloads!

Recommended Posts

am o intrebare, eu fiind minor, daca imi fac un cont paypal cu nume fals sau cu o alta identitate de pe un buletin a unei persoane care nu o cunosc, ce se intampla daca incerc sa bag bani pe el in modul de mai sus, sau incerc sa cumper ceva de pe contul de paypal ?

Link to comment
Share on other sites

Pai ma daca stai sa te gandesti. Asta a scos 192 de dolari .

Ceea ce inseamna ca dupa matematica mea un fisier deal lui de peste 450 MB a fost downloadat de cel putin 6000 de ori. Si el a scos cam 3 milioane in lei vechi romanesti.

Pentru 6000 de downloaduri.

Scuza-ma ca iti zic GoogleMe dar nu cred ca avem toti siteuri de filme sau mai stiu eu c...:-??

Daca ne gandim la celelalte sub 450+ si k deabea la 1000 de downloaduri primesti.Multi deaici credca o sa spuna mai bine lasa..:))

Nu mura in gura dar totusi as fi curios sa imi dai un sfat bun ceva .

Daca era doar la 1000 de downloaduri faceam un SPAM belea pe Filelist si faceam in cateva zile chiar mai mult de 1000 de downloaduri.. Da asa..e cam complicat.

Daca are cineva vreo idee sau un sfat ceva sa-l zica.

Sau ceva contrar la ce am zis eu.

Link to comment
Share on other sites

Poi creca castiga din reclama care iti apare cand descarci ceva, sti ca sunt unele websituri de unde downloadezi, cand dai sa descarci automat iti deschide o pagina cu reclama, banuesc ca si la ei ar trebui sa functioneze asa , sau cine stie ce teapa mai e si asta .

Link to comment
Share on other sites

Nu... e 22$/1000. Romania e la C.

Fata de site-urile romanesti care iti da maxim 2 Dolari pe o mie de download-uri eu zic ca e bine mai ales ca acuma google adsense nu mai accepta sa pui reclame pe short.

De ce zic asta pentru ca intrebarea e cum mai castiga bani un administrator de site de filme,muzica,warez in general daca nu mai pot scoate bani din short-url :).

Poi creca castiga din reclama care iti apare cand descarci ceva, sti ca sunt unele websituri de unde downloadezi, cand dai sa descarci automat iti deschide o pagina cu reclama, banuesc ca si la ei ar trebui sa functioneze asa , sau cine stie ce teapa mai e si asta .

Site-urile astea nu folosesc reclame gen adsense si mai stiu eu ce pentru ca nu prea le accepta nici un fel de retea de reclame.Ei castiga bani din coturile premium bine la noi in Romania nu e cazu nu cumapra nimeni cont premium :)) de unde bani =))

Edited by MazaBoY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...