Jump to content
whistler

facebook roadblock

Recommended Posts

nu stiu daca tine de categoria AJUTOR, dar pica mai bine aici intrebarea:

exista vreo posibilitate de a trece de facebook roadblock? ma refer strict la sectorul de "identify friends in photos".

daca stii a raspunde, te rog. daca nu, nu-si au rostul alte intrebari.

multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Politica asta de securitate adoptata de facebook este o idee mai noua spre deosebire de varianta veche (ex:Paypal unde trebuie sa confirmi datele cardului sau varianta Yahoo! unde trebuie sa rasp la anumite intrebari si sa intruduci date care apartin contului respectiv)...

Din cate stiu eu nu se poate trece de acest Facebook roadblock.Cel putin eu nu am reusit sa fac asta deocamdata.

Si ceea ce nu inteleg eu este de ce s-a ajuns pana aici?Adica intr-o seara nu vroiam decat sa ma loche pe un cont de facebook,cand brusc m-am lovit de chestia asta.

Daca nu cunosti proprietarul contului este logic ca nu poti completa aceste date ...

Poti incerca pe google sa cauti eventuale variante pentru nu este atat de invulnerabil pe cat pare.

Edited by skipper
Link to comment
Share on other sites

merge sa treci prin 2 metode:

1. forgotten password, reset, set new password change email, add phone #

2. accesezi facebook printr-o aplicatie si confirmi data nasterii, emailul si pe urma dai sa confirmi prin tel si pui un nr de tel ca sa primesti sms de confirmare.

metodele sunt testate si trebuie sa mearga fara probleme

o zi buna

Link to comment
Share on other sites

@skipper probabil cineva a vrut sa iti acceseze contul si nu a putut tocmai de aia ti-a aparut aia cu intrebarile,pentru a se asigura ca esti proprietarul contului.Si daca te loghezi cu ip de alta tara iti pune 1000 de intrebari si iti trimite enspee mii de mailuri.

Tocmai despre asta vorbeam intr-un topic acum ceva timp...a devenit la fel de secure ca si paypal la capitolul acesta.Semn ca lucrurile nu sunt asa de simple pe cat par: o retea de socializare la fel ca toate celelalte...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...