Jump to content
co4ie

AP Password List

Recommended Posts

Salut la toata lumea !

Ceea ce vroiam sa fac in postul asta este o lista cu parolele ls AP'urile din Bucuresti si de ce nu si din tara !! Nu o sa postez inca nici o locatie/parola pana cand nu o sa fie de acord adminii dar in principal ma refer la parolele AP'urilor pe care le-ati "spart" (nu ma astept sa puneti parolele/locatiile voastre) !! As vrea ca Lista sa fie de forma :

Locatie / ESSID / Parola (Exemplu: Bucuresti,strada X nr y / AP1 / Password)

Iar daca o sa fiti deacord mai puteti posta si alte metode de login/parole la AP`urile din "institutii publice" : baruri, hoteluri, scoli/facultati,etc. (De exemplu la Hotel Radisson Blu te poti bucura de net gratis chiar daca nu stai acolo) !!

Eu ma plimb destul de mult prin Bucuresti/Tara si de multe ori netul de la Vodafone/Orange nu imi satisface toate nevoile si sa scot laptopul sa aflu parolele atunci e cam mult de "munca" si dureaza !!

Deci ... Este o idee buna sau nu ?

Link to comment
Share on other sites

Nu prea am liste de parole . Dar o sa postez ce am .

Eu am liste by default ...

Sa ma explic, orice AP vine din fabrica cu o parola by default , ei de aici si pana cand userul schimba parola nu e mult , insa multi nu o schimba ci o lasa asa cum e pe default.

Iar eu folosesc programe ce au o baza de date , cu ESSID si SSID anumitor ISP-uri .( din SPania ) .

Compliate in asa fel porgramele , incat daca inainte erau doar in distributii Linux , acuma sunt si in Windows pe .exe .

Bafta

Link to comment
Share on other sites

OK,ok...ISP-istii nostri nostri nu ne dau routere wirreless encriptate by default cum

fac cei din occident.

La noi toti isi achizitioneaza cate un router la 100-200 lei ,se chinuie 3-4 zile ,aleg

encriptarea wpa2 si pun parole de genu adiminune,salam2011,etc

Astfel de liste ar fi utile

Un salut

Link to comment
Share on other sites

Mda... nu mam preocupat.

Dar sunt asa numitele rainbow tables si John the ripper .

google si documentati-va... :)

LIsta cu dictionare ( luati si voi ce va convine ) ..lista ca va continua :

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

crackers

CERIAS FTP Archive: Index of /pub/dict/wordlists/

YouTube - ?Crack WPA real bruteforce (no dictionary) (crack WPA, with aircrack-ng and crunch) (HD)??

Faceti-va propriile dictionare , cu proprile pass-uri si facetile txt - lst .

Dictionare sunt multe , luati ce vreti , dar tineti cont , cu cat mai complicate sunt listele cu atat va dura mai mult . De la 8 caractare in sus , doar alfanumerice si litere ( nu majuscule ) deja poate dura zile..depinde si de calculator aveti si ce folositi .

Nu e tot una un aircrack cu un cowpatty ce merge pe scanare ( procesor+ GPU ) .

bafta

Crunch folositi ca sa creati dicitonare . gogu :)

Edited by TryHiddon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...