Jump to content
begood

nytro_rst spam

Recommended Posts

Ca sa intelega toata lumea.

Acum ceva timp, eu foloseam acel ID: nytro_rst pentru a mai discuta cu memri si alte lucruri care la inceput erau utile. Dar ma trezeam cu zeci de add-uri, ceea ce nu prea ma interesa, dar tot ratatii care ma bagau in lista ma intrebau cine sunt.

De asemenea era aiurea sa mi se tot ceara conturi de metin, sau cum se face un server de metin, programe de spart parole sau keyloggere si alte prostii. Si am ajuns rapid la concluzia ca acel ID, pe care cred ca adunasem 1000 de ID-uri, este inutil. Il mai foloseam sa dau cate un mass cu cate ceva legat de RST, dar la fel, inutil, majoritatea nici nu cred ca stiau de RST, sau cel putin o buna parte.

Si am ales o solutie stupida, dat fiind faptul ca nu imi pasa de acel ID: dau mass cu parola, si o si postez aici, pe RST. Si asta am si facut. La 1 minut dupa mass-ul in care spuneam care e parola contunui, deja se logase cineva pe contul meu si la 2 minute cred ca era deja schimbata parola.

Insa am postat aici pe RST, la Offtopic, unde intra toata lumea sa vada cum sta treaba, si majoritatea au inteles. Si ratatul ala a dat si la inceput vreo 2-3 astfel de mass-uri, dar cred ca si-au batut multi joc de el, si eu parca l-am intrebat ceva de pe un alt ID si am vazut ca nu prea ul duce capul, apoi nu a mai dat.

Insa se pare ca mai incearca si el cate ceva.

Desigur, daca va trebuie scannere SMTP, SSH sau Keyloggere, luati, dati-i inainte, dar sa nu va vaitati ca sunt infectate.

PS: O sa analizez maine fisierul acela de pe megaupload, pe care il tot imprastie, sa vad despre ce e vorba.

Link to comment
Share on other sites

practic ne-ai bagat pe toti in aceeasi "galeata", cum te-ai exprimat pe messenger "toti jegosii".

bine ma. frumos. mersi.

e ca si cum ai fi postat o lista cu nume si prenume, locatie, varsta, a tuturor "prietenilor+jegosilor" care ti-au dat add vreodata.

facand asta, X la suta din ei, ar fi intrat in cacat, datorita tie si inconstientei tale, si da, in aia X la suta intra si oameni de treaba.

inca o data te felicit.

Edited by begood
Link to comment
Share on other sites

Alo, tu ai citit ce am scris? Ma refeream la aia care imi dadeau add si nici nu stiau cine sunt sau ma intrebau cum se face server de metin. Unde cacat am zis eu "jegosi"? Pe messenger am zis "aveam multi boscheti in lista" - deci nu toti. Iar mai sus "tot ratatii care ma bagau in lista ma intrebau cine sunt" - deci doar m-am referit la aia care nu stiau cine sunt. Unde te-ai simtit bagat in aceeasi oala?

Si ce e atat de important la mail-ul tau? Nu am postat nicaieri o lista cu toate ID-urile, o are un singur ratat care probabil nu stie ce sa faca cu ea. Ce prejudicii morale si financiare ti-a adus faptul ca O PERSOANA cunoaste mail-ul tau? Ce cacat a facut cu el? Ce e cu fitele astea?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...