Jump to content
WinterRampage

Inregistrare multipla Yahoo Mail

Recommended Posts

Salut!

Incerc sa automatizez procesul de inregistare al unui mail yahoo, insa intampin cateva probleme. Din fericire am reusit destul de usor sa scap de captcha. Am incercat sa-mi salvez pagina pe calculator, am modificat cateva taguri si am creat un script in JS pentru a creste un numar din capatul id-ului, de fiecare data cand deschid pagina, folosindu-ma de un cookie.

Problema este ca butonul de inregistrare nu este functional daca-l rulez de pe PC-ul meu, avand probabil nevoie de un element de pe serverul lor. Astfel, cand il apas primesc urmatorul mesaj: Iceweasel can't find the file at /registration. Modificand atributul action, din tagul form (initial "/registration"), cu un link, sunt trimis la apasare pe linkul respectiv.

Ideea este: pot aplica un astfel de script de autocompletare (asta e singura problema, restul procesului putand fi usor facut cu un keypresser) pe o pagina deja deschisa in browser? (nu stiu daca ajuta insa folosesc pluginul Vimperator, care permite executia scripturilor .js).

Link to comment
Share on other sites

Daca ai scapat de captcha este teoretic destul de simplu dar chiar nu inteleg ce vrei? De ce nu incerci un autofiller ? In ce limbaj l-ai scris? Era programul : IR ID MAKER care este f bun pentru creearea bootilor dar la ala ii trebuie captcha sa-o scrii la fiecare id iar iti randomizeaza datele char si id sau /si parola

Link to comment
Share on other sites

Exact un autofiller doresc. Nu stiam exact cum se numeste tipul acesta de program. Scriptul l-am scris in javascript si arata cam asa:


function createCookie(c_name,value,days) {
if (days) {
var date = new Date();
date.setTime(date.getTime()+(days*24*60*60*1000));
var expires = "; expires="+date.toGMTString();
}
else var expires = "";
document.cookie = c_name+"="+value+expires/*+"; path=/"*/;
}

function readCookie(c_name) {
var nameEQ = c_name + "=";
var ca = document.cookie.split(';');
for(var i=0;i < ca.length;i++) {
var c = ca[i];
while (c.charAt(0)==' ') c = c.substring(1,c.length);
if (c.indexOf(nameEQ) == 0) return c.substring(nameEQ.length,c.length);
}
return null;
}

function eraseCookie(c_name) {
createCookie(c_name,"",-1);
}

function DefRet()
{
var str="test_hck_cn_";
return str;
}

function DefRet2()
{
var st="@yahoo.ro";
return st;
}

function FinalVal()
{
var z= readCookie("numb");
if (!z)
{
createCookie("numb",1,7);
return (DefRet()+1);
}
else
{
var aux = parseInt(z);
eraseCookie("numb");
createCookie("numb",aux+1,7);
return (DefRet()+aux);
}
}

Practic, functia FinalVal returneaza un string format din partea constanta a id-ului, si un numar gasit intr-un cookie, care este apoi crescut. Ar fi ideal daca as putea folosii acest script, insa cred ca pot automatiza si urmatorul proces: refresh pagina-> copiere string -> lipire in program/pagina. Totusi presupun ca as pierde mult la capitolul timp.

Captcha-ul nu este o problema incat printr-o secventa destul de usoara (inregistrare id -> back -> incercare de inregistrare cu un textarea gresit) nu mai este afisat, facand procesul foarte simplu (completare->inregistrare->back).

EDIT: Hmm nu reusesc sa gasesc un autofiller care sa schimbe continutul dupa fiecare incarcare. Stiti macar unde pot gasii un cod sursa pentru un astfel de program? (presupun ca n-ar fi foarte greu de modificat in a face ce vreau eu)

EDIT2: Se pare ca mi-am luat "ban" de la pagina de inregistare, de la atatea incercari:

Sorry, Unable to process request at this time -- error 999.

Edited by WinterRampage
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...