Jump to content
bubu2005

OperaTor

Recommended Posts

Va puteti ascunde Ip-ul si naviga anonim pe orice site, va puteti chiar inregistra pe acel site-forum ce-o fi el

Acest program este un browser Opera in care sunt integrate doua programe:Tor si Polipo si nu trebuie nici macar instalat

Tor ,am spus , este o retea privata si virtuala de calculatoare conectate prin intermediul unui mic program,Polipo este un fel de filtru

Browserul este portabil, decat dati 2click pe OperaTor.exe si veti vedea aceasta imagine,decat la inceput merge putin mai greu

inchideti acest tab, acestea sunt setarile default si e bine sa le lasati asa

mergeti la Tools-->Preferences si de la General schimbati pagina de start, puneti google.com sau ce vreti voi

veti vedea un mic icon in tray,dreapta-jos,pe care scrie OT(Opera Tor, dati click dreapta pe el

inca o data, toate cookie-urile pe care ni le baga site-urile, toate paginile tinute in cache,acea history browsing

vor fi sterse dupa ce inchidem OperaTor si asa e bine sa fie, la fel si cu javascript, lasati-l pe disable

dar puteti schimba asta tot de la Tools Preferences,daca cumva acel site cere expres javascript in browser

eu am intrat pe mai multe forumuri si mi-am facut cont cu un IP schimbat,v-am spus ca la inceput paginile se incarca mai greu

dar dupa 2-3 minute o sa puteti naviga aproape la fel de usor ca si cu un browser normal

acum postez pe acest forum cu un IP din Danemarca

care este avantajul folosiri acestui OperaTor pe langa un program de schimbat IP-ul

este moca free si gratuit

este portabil, deci nu trebuie instalat

nu va schimba IP-ul din Iexplorer asa cum fac celelalte programe

asta inseamna ca puteti naviga in aceasi timp cu mozilla avand Ip-ul vostru dar si cu Opera Tor avand IP-ul schimbat

chiar si cu doua browsere Opera,(adica va puteti folosi de 2 IP-uri in acelasi timp)

cand va faceti cont pe un forum..site cu Ip schimbat, nu faceti imediat si pe un alt site, forum

inchideti Opera-Tor si apoi redeschideti-l (asta va sterge toata istoria navigarii si toate cookie-rile)

sau , daca nu vreti sa inchideti OperaTor, din meniul de sus, de la TOOLS, dati neaparat pe "Delete Private Data"

e foarte important sa stergeti toate cookie-urile si toate paginile pe unde-ati navigat din cache!!!!!

Nu folositi acest program, reteaua Tor , ca sa faceti belele ilegale.

au un log, tin socoteala tuturor IP-urile care se conecteaza la ei si daca faceti ceva foarte grav or sa va toarne in cateva zile

descarca OperaTor

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Edited by bubu2005
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...