Jump to content
THRUSTMASTER

Si blogul meu...

Recommended Posts

Da , tema am stat vreo 5-6 zile sa ma uit de ceva simplu , bannerul este luat sincer de pe google dupa o cautare headers free download. Am pus maxim 2 posturi pe pagina. Nu mai stiu cum sa fac sa nu apara tot postul , ci doar o parte din el , ceva de genul

" 1. Deschideti Photoshop-ul si creati un document nou de 4×4 inchi la 72 dpi. Pensulele pot fi facute in orice dimensiune, dar cel mai folosite sunt cele mici. De retinut faptul ca nu conteaza cat de mare va fi imaginea ta, poti mari dimensiunea brush-ului tau, asa cum faci si cu cele normale. [...] Cred ca intelegeti ce vreau sa zic. :-?

Edit. Adica sa nu mai afiseze tot postul ci doar o parte din el iar [...] sa fie link catre tot postul, asta pe PRIMA pagina.

Edited by THRUSTMASTER
Link to comment
Share on other sites

ce nu stii? sa pui un <a href="articol_photoshop.html">[...]</a> in locul unde vrei sa rupi articolul?

PS: ce folosesti cand traduci din engleza? google translate? :-??

E ciudat ca traduci open source - in surse-deschise (ceea ce pe mine ma zgarie la ureche) si nu traduci downloadat in descarcat

"de obicei cu tehnica ASCII" - e clar isprava lui Translate :-"

Fisiere de tip: .txt .doc

Acestea sunt fisiere text de baza. Primul, .txt, poate fi deschis cu Notepad / WordPad sau orice alt editor de text care iti este la indemana. Fisierele document (.doc) sunt, in general, deschise cu Microsoft Word, dar sunt si surse-deschise alternative, cum este OpenOffice sau NeoOffice.

Fisiere de tip: .nfo

Fisierele NFO (sau info) contin informatii despre fiserele pe care tocmai le-ai downloadat. Ele sunt mereu incluse la scene release-uri si este FOARTE recomandata citirea lor. Windows-ul va incearca sa va zica ca ele sunt Fisiere de Sistem, insa, ele nu sunt Fisiere de Sistem ci, mai degraba, simple fisiere text, de obcei cu tehnica ASCII. Poti sa le deschizi cu Notepad, Wordpad, DAMN NFO Viewer, UltraEdit sau orice editor de text care va este la indemana.

Link to comment
Share on other sites

Nu am tradus nimic cu google translate , acel post a fost facut de un prieten pe un alt forum unde sunt administrator , care nu este roman , este libanez insa stie si RO cat de cat. Si eu am dat direct copy/paste n-am fost atent la prea multe.Ce e scris acolo . am ajutat si eu nu e doar copy/paste adica am muncit ceva ptr postul acela cu el. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...