Jump to content
gigaevil

geoRAT 3.0

Recommended Posts

Imi cer scuze tu sa cauti.

Eu am scris un antivirus

Capitolul Metamorphic. ... pagina 33

...

then detect it reliably.

The first known 32-bit virus that did not use a polymorphic decryptor

was the Win32/Apparition virus. As described in [7], the virus carries its

source code around and when it nds a compiler installed on a machine, it

inserts and removes garbage code into its source code and re-compiles itself.

This enables new generations of the virus to look completely dierent from

the previous. This kind of virus is called metamorphic.

Figure 5.1 on the next page, shows the comparison of three

http://www.ma.rhul.ac.uk/static/techrep/2008/RHUL-MA-2008-02.pdf

Iti pot gasi o sumedenie de cursuri si carti, intrucat am studiat literatura.

Edit: Intradevar exista foarte mult cod junk acolo cand a fost compilat, foarte mult este creat din acest motiv, am explicat de ce pe server exista form-ul acela, Delphi nici 2011 nu permite alta metoda, sa poti face Controale noi din DLL-uri cu parenturi din aplicatia intiaila

Edited by gigaevil
Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca nu exista am zis ca nu am auzit dar si asa ce ai facut tu nu se poate numi metamorf.Programarea malware nu se invata din cursuri si carti drept dovada ai abordat prost problema din toate punctele de vedere.As vrea sa vad mai multe aplicatii scrise de tine crawleru mi-a placut felicitari ptr ala.

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca nu exista am zis ca nu am auzit dar si asa ce ai facut tu nu se poate numi metamorf.Programarea malware nu se invata din cursuri si carti drept dovada ai abordat prost problema din toate punctele de vedere.As vrea sa vad mai multe aplicatii scrise de tine crawleru mi-a placut felicitari ptr ala.

Imi cer scuze sa te contrazic, am studiat literatura de specialitate de la facultate care se ocupa cu asa ceva mai demult(nu mai am termeni ca am studat acum 3 ani de zile si am lasat-o balta)

Codul unei aplicatie metamorf aceata este . De exemplu marele vis al LISP-ului nu a fost ca e programare functionala si recursivitate, ideea e ca poti adauga functii noi in executabil sub forma de liste.

Companile de antivirusi incearca sa creeze o teorie, si acuma exista si conferinte de la ACM pe baza asta. Singura diferenta intre soft-ul meu si unul corect metamorf e ca nu am compilatorul in el ca ar fi ocupat 100 de mb.

Pentru metamorf am facut un interpretor de pascal, folosind gramatici formale si teoria compilari

Check this www.infoarena.ro/utilizator/nod_software/

Edited by gigaevil
Link to comment
Share on other sites

O sa las pe seama faptului ca ai 16 ani si nu poti sa raspunzi la ce te intreb concret.

Companile de antivirusi incearca sa creeze o teorie, si acuma exista si conferinte de la ACM pe baza asta.

Care ar fi aia ? ACM = Adrian Copilu Minune ? cand te exprimi te rog sa te exprimi pe intelesul tuturor pentru ca nu toti am citit aceeasi cantitate de literatura de specialitate cat ai citit tu iar de multe ori folosesti cuvinte care nu isi au rostu cum ar fi cluster care l-ai folosit pana la epuizare.

Nu vreau sa te critic iti apreciez dedicarea , inteligenta cat si cunostintele acumulate pana acum dar nu imi cere sa te laud ptr geoRAT care face lucruri pe care decat tu poti sa le testezi.Cand faci ceva ce end userul nu poate folosi mai bine nu mai adaugi acolo termeni care sa incurce lumea pentru ca 99% nu sunt interesati de partea tehnica.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...