Jump to content
symboss

DDMrg(Treci de lockerele de pe RDP-uri)

Recommended Posts

O problema frecventa la RDP-urile gasite e ca le-a gasit altcineva inaintea voastra si a instalat vreon program care blockeaza Desktop-ul acelui RDP cerind parola,ca exemplu multi folosesc Clear Lock:

Clear-Lock.png

Pentru a trece de parolele acestor lockere puteti folosi aplicatia DDMrg care trece fara probleme de aceste lockere deschizind accesul la Explorer,TaskManager,Regedit si altele,mai departe inchideti procesul aplicatiei care va bloca accesul,apoi o dezinstalati.

51690561821029496093.jpg

Pentru cei care nu doresc sa ruleze aplicatii se poate si manual.

Inainte de a va conecta la un RDP,indicati in Setari ce program sa se lanseze odata cu conectarea,puteti pune cmd.exe apoi tasklist -> taskkill /f /im clearlock.???

19314386262041163777.jpg

Nu e mare lucru ceea ce am postat insa stiu ca unii s-au lovit de problema RDP-urilor blocate cu ClearLock.

Download DDmrg

Edited by symboss
Link to comment
Share on other sites

Nu prea cred si nici nu am incercat,insa stiu ca de exemplu daca pe RDP a fost setat sa nu mearga transferul de informatie din Clipboard-ul clientului catre server si invers,prin acest program totusi va merge transferul fara probleme.Plus ca are "Remote disks",functie destul de utila cred eu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...