Jump to content
Pure Evil

Angajez persoana care sa sparga un mail @yahoo.com.

Recommended Posts

Iti dai seama ca primul lucru incercat a fost parola de la Facebook.

La capitolul Facebook,am reusit sa-l ard pe posesorul adresei de mail,insa la capitolul adresa de mail...

Am incercat toate caile posibile,de la scam page pana la incercarea infectarii calculatorului prin diverse modalitati inclusiv un grabber bun,inclusiv incercarile de a ghici raspunsurile la intrebarile secrete+alte modalitati.Bineinteles ca toate au esuat,sau pur si simplu nu am eu spirit de convingere si indemanare in cazul de fata.

Mentionez ca avea 2 conturi de mail...Unul din ele a fost compromis...aparent usor...al doilea insa...si cel mai important (la care vreau sa ajung), nu a putut fi atins.

(inca nu are idee ca primul cont a fost compromis,pentru ca nu am modificat nimic).

Se pare ca are pe fiecare cont creeat o alta parola (ceea este bine in general,dar nu in situatia de fata ).

Chestia este ca nu pot sa ma apropii de calculatorul respectiv,altfel ar fi fost floare la ureche.

Nu aveam nevoie de mai mult de 5 minute.

Stiu pana si ip-ul de pe care se logheaza.

Vorbim despre o persoana destul de isteata aici,nu de un copil.

Multumesc de sfat totusi!

Poate are cineva vreo idee stralucita,inafara de intrare prin efractie pentru a ajunge fizic la acel calculator !:)

In caz contrar,anuntul ramane valabil.

Detaliile se stabilesc pe privat.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

ia vezi cu alternativ mail,sa nu fie cea la care ai tu acces,la adresa pe care vrei sa o accesezi.

Ar fi fost prea usor/prea frumos ca sa fie asa.

Cat despre prieteni?!

Da,o idee buna!

Pot incerca sa capat acces la cineva din lista de prieteni de pe primul id(care eventual sa existe si in lista de prieteni in cel la care nu am acces) si astfel sa-i

trimit un mail "dragut" si "bine intentionat" de la o persoana cunoscuta/de incredere.

Multumesc pentru idee, apreciez.

Edited by Pure Evil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...