Jump to content
FearDotCom

Creeaza aplicatii pentru iPhone si Android

Recommended Posts

Cred ca majoritatea dintre noi sau intrebat cum se fac aplicatiile pt telefon, in ce limbaje etc aici vreau sa va arat cat de simplu e sa faci o aplicatie de ex poti sa adaugi butoane, checkbox, search si multe altele

1. Site-ul mokk.me - Mobile web app mocks ne permite sa creem gratuit o aplicatie pentru iPhone. Tot ce trebuie sa facem pt a crea o aplicatie cu Mokk.me, trebuie doar sa tragem cu mouse-ul pe aplicatia noua ceea ce dorim sa aiba aplicatia noastra.

2. MobiFlex http://mobiflex.me este un serviciu care ne permite sa creem aplicatii online pt iPhone si platforma Android. Mai intai ne inregistram pe MobiFlex dam un nume unei aplicatii si alegem ce dorim sa aiba aplicatia

Nu trebuie sa stiti programare

3. Free Android App Maker - Creaza o aplicatie pentru sistemul de operare Android. Alegeti ce fel de aplicatie doriti sa realizati apoi completati niste campuri si aplicatia este gata pentru a fi utilizata.

Link: Android Apps Maker

Edited by FearDotCom
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca majoritatea dintre noi sau intrebat cum se fac aplicatiile pt telefon

Faina chestie, dar NU ASA se fac aplicatiile pentru telefon.

Am dezvoltat aplicatii de iPhone si iti trebuie mult Objective-C ca sa faci ceva. Astea sunt doar niste widgeturi, care ruleaza pe o platforma preprogramata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...