Jump to content
RsMan

Intrebare ( how to hack )

Recommended Posts

Salut tuturor, sunt inscris la o scoala de soferi care foloseste un soft "Intrebari pregatitoare" , este foarte util, iti explica raspunsul corect, cunoscatorii stiu despre ce este vorba ( vezi imagine jos ! ) , am reusit sa-mi trimit fisierele sursa pe mail dar acasa cand deschis aplicatia imi cere "Cod de activare".

Ce ar trebui sa mai "fur" pentru a avea acces fara Cod de activare de acasa ?

Multumesc !

modul_82.jpg

Link to comment
Share on other sites

Si cum crezi ca te-am putea ajuta daca nu avem fisierele ...?

Iti trebuie codul de inregistrare plus cod de activare care ar trebui sa il primesti pe mail sau telefonic ... din cate observ ... cum spunea si em ... imi pot da cu parerea si sa iti sugerez sa cauti codul de activare ... fie pe net pe undeva sau de unde ai luat softul fie il cauti in program ... citind codul sursa a programului ...

Sper sa te ajute ... oricum recomand varianta legala ...

P.S. Vezi poate reusesti sa obtii ceea ce cauti de la un instructor sau de la cineva care are deja acest soft ...

Link to comment
Share on other sites

Si cum crezi ca te-am putea ajuta daca nu avem fisierele ...?

Iti trebuie codul de inregistrare plus cod de activare care ar trebui sa il primesti pe mail sau telefonic ... din cate observ ... cum spunea si em ... imi pot da cu parerea si sa iti sugerez sa cauti codul de activare ... fie pe net pe undeva sau de unde ai luat softul fie il cauti in program ... citind codul sursa a programului ...

Sper sa te ajute ... oricum recomand varianta legala ...

P.S. Vezi poate reusesti sa obtii ceea ce cauti de la un instructor sau de la cineva care are deja acest soft ...

Codul de activare nu cred ca este in codul sursa al programului, eu am intrebat ce mai trebuie luat din pc-ul cu softul instalat pentru a rula fara probleme softul de acasa.

Si varianta legala este ok dar acest soft este cautat pe internet de mult, varianta full avand un pret mare, in jur de 1000 RON

Iar un alt instructor decat cel de la scoala de soferi ce detine "Codul de inregistrare" nu cred ca are un cod de activare valid.

Link to comment
Share on other sites

K .. Daca ii dai drumul si iti cere din prima sau nu te lasa sa il folosesti conditionat fiind de codul de activare atunci ar trebui sa verifici urmatoarele ...

1. fisierul in care se afla codul de activare

2. sa verifici daca nu cumva isi cauta activarea intr-o baza de date de pe net

3. daca nu ne poti furniza arhiva cu programul macar sa ne spui ce se intampla cand rulezi programul ...

Personal consider ca nu iti mai trebuie nimic... asta din ce vad in poze ...

Nu am softul deci nu pot sa iti sugerez mai multe ... sau sa iti spun exact ce lipseste ... poate il are cineva instalat sau sub forma de kit de instalare care te-ar putea lamuri mai mult ...

Daca sti un link de unde se poate lua jos sa il verific si eu poate te pot ajuta mai mult ... in masura timpului disponibil ...

Link to comment
Share on other sites

Invatati in pula mea de chiori ! Sunteti chiar asa de prosti si nu puteti sa luati un rahat de sala.Lasati toate mizeriile de soft-uri,cititi legislatia apoi faceti teste din carte si teste de pe drpciv,iar cand faceti constant peste 22 de puncte sunteti gata de exament.Ieri am dat sala si din 20 cati erau din randul meu numai 4 au luat.Voi astia care faceti acuma scoala si ati luat sala recent, cand v-au programat vacile alea pentru traseu ?

La noi majoritatea erau programati dupa 20 NOIEMBRIE si mi se pare foarte nasol.Probabil o sa fiu nevoit sa dau orasul pe zapada si polei,insa am auzit ca pot sa depun o cerere prin care sa solicit sa dau mai devreme examenul.

Link to comment
Share on other sites

vezi ca stalpii de pe strada n au cod sursa... mai bine inveti ca alea o sa ti trebuiasca o viata intreaga, altii se duc prin alte tari sa dea de carnet ca e mai usor examenul... dar vezi tu la noi in jungla daca nu stii, cum te descurci prin anglia unde e exact pe dos si volan si toate..?

Link to comment
Share on other sites

Voi nu ati inteles nimic, eu nu vreau sa fac vreo ilegalitate in a lua permisul de conducere sau nu stiu eu ce mai ziceti voi, vreau sa fac in asa fel in cat sa invat de acasa ( Intrebarile pregatitoare ), sa nu mai merg pana la scoala de soferi. Multumesc pentru sfaturi oricum, de invatat invat.

Edited by RsMan
Link to comment
Share on other sites

Ce intrebari pregatitoare, si unde pula mea sa mergi ?! jneboon

drpciv.ro si atat!

3 zile am stat pe drpciv sa fac chestionare inainte de a da sala, toate intrebarile de la sala le-am prins si pe drpciv, alea de mecanica le-am bagat in cap(ca-s 30), si sunt o gramada de intrebari la care tre sa ai cap/logica ca sa le raspunzi, nu cred ca e asa de greu incat sa nu sti cui sa-i acorzi prioritate in intersectie sau plm...

ps: nici o pagina citita din regulament, ca ma apucau durerile de cap de la primele 2 randuri, si intr-un final am luat sala cu 22, doar prin simplu fapt ca mi-am bagat pula in celelalte 4, ca ma saturasem...

Link to comment
Share on other sites

Eu am un iso are 530Mb si cu el am primit asta

[soft ]Scoala de soferi auto

Un soft foarte folositor pt cei care vor sa dea de permis!!

Cerinte minime de sistem:

500 Mhz frecventa procesor

128 memorie RAM

400 Mb spatiu pe hard disk

8 Mb memorie placa video

rezolutie monitor de 1024x768

sistem de operare: Windows 9x/Me, Windows XP/2000, Windows Vista

Descarca: Pentru a vedea link de download,trebuie sa lasi un comentariu .

[HIDE]Download Aici v 2.0

Download Aici v 2.1 , 2. 2 update torrent[/HIDE]

Demo:

TUTORIAL DE INSALARE

1. Download softul ,,Scoala de soferi''

2. Dezarhivati softul (daca nu aveti program de dezarhivare luati de Aici )

3.Download programul Daemon tools (pt a deschide cu el softul Scoala de soferi )

Aici

4.Instalati program-ul Daemon tools dupa care dati un restart la Pc.

5.Observati ca dupa restart va aparut langa ceas un semn ca un fulger (Vedeti poza Aici )

6.Dupa ce v-a aparut dati click dreapta pe fulger acolo si dati asa : Virtula CD/DVD ROM -> Set number of devices -> 1 Aici poza

7.Dupa ce ati dat click pe 1 duceti-va inapoi la fulger in colt dar de data asta dati click stanga pe el o singura data si va va aparea :Unmount all drives si Device 0 [ ] Aici poza

8.Nu dati Unmount all drives ci dati Device 0 [ ]

9.Acum va va aparea sa alegeti unde aveti copiat softul ,,autob+ '' Aici poza

10 .De aici va va aparea automat sa dati Next ... pt a instala soft-ul dupa care la sfarsitul instalarii va va aparea iconita pe Desktop

11. Dati pe ea si gata... va merge .

Important: Daca va cere cd, nu va trebuie crack ! Trebuie ca doar kit-ul softului autob+ ramana bagat in daemon dupa ce ai terminat instalarea .

Last edited 12-29-2010 at 05:48 AM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...