Jump to content
Addic73d

intrebare fuckultate..

Recommended Posts

Imediat cum am terminat liceul, am dat bineinteles ca toata turma la facultate.

Era ceva pe profilul pe care il terminasem in liceu. Toate bune, insa dupa vreo trei ani de facultate la 'cu taxa', am realiza ca habar nu aveam cu ce se mananca domeniul, plus un car de restante, in fine, mi-am terminat anii insa nu am mai dat licenta.

Anul asta, pe la jumatatea lunii septembrie, m-am gandit ca vreau sa incerc la un profil ce are la baza informatica. Cum singurele profile erau Automatica si Informatica Aplicate si Mate-Info, am zis sa incerc si sa-mi bag dosarul la prima. Zis si facut, am mers, mi-am bagat dosarul si mai erau doua locuri la buget ramase libere.

Sper ca v-ati facut o idee, pentru ca, acum intrebarea mea este.. Din moment ce am fost inscris la prima facultate la 'cu taxa' si tinand cont ca mi-am achitat "taxele", nu ar fi trebuit sa beneficiez de un loc la buget la a doua facultate?

De ce spun asta, pentru ca astazi la afisarea rezultatelor, am fost al doilea sub linie si vreau sa stiu daca maine ma duc sa-i sparg fata babei aleia cracanate care mi-a bagat dosarul, sau stau acasa si-mi plang de mila.

Intrebarea este pentru cei ce au idee despre ce am intrebat, rog toti putoii sa evite sa-si dea cu parerea daca nu au nimic concret de zis.

Edited by Addic73d
Link to comment
Share on other sites

regula facultatii difera de la una la alta.

Gandeste-te, poate facultatea primeste si persoane care nu si-au luat bacul.

Lucreaza intre timp la licenta si nu iti plange de mila. Dupa 3 ani sa nu renunti si sa incerci mai tarziu sa o faci din nou. Nu ai precizat pe ce domeniu erai.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...