Jump to content
tur334vl

In cautare de idei

Recommended Posts

Caut sa imi fac de lucru , am si eu nevoie de niste idei sau un site de scripturi de unde pot cumpara scripturi pentru siteuri .. cu modificare ma pricep cat de cat as vrea sa imi mai ocup din timp ca am prea mult timp liber domeni nu e problema dar nu am scripturi .. ma poate ajuta cineva cu idei ?

Link to comment
Share on other sites

scriptmafia.com ?

is free, poate poate =)

sidenote: ai timp liber? iesi in parc, ia aer, iesi cu prietena, petrece timp cu ai tai, etc etc..

fac astea ... in timpul liber in care nu am ce face vreau sa imi ocup timpul si nu caut ceva free sau nulled caut ceva bun si pot sa il si cumpar .. dispun de fonduri destule .. eu caut ceva care sa nu aiba orice copil de 12 13 ani intelegi vreau ceva bun si sigur ca alea de pe scriptmafia sunt si vulnerabile ;)

Link to comment
Share on other sites

Pai uite o idee:ca sa iti ocupi putin timpul,invata programare si vezi de ce acele scripturi sunt vulnerabile,cum functioneaza.Gasesti lucruri interesante pe scriptmafia.Doar ca iti trebuie vointa ca sa le descoperi.Sau eventual orienteaza-te si investeste in ceva productiv.Niste cacaturi de scripturi pentru un site ti le poti face si singur.Google is your best friend.Dar poate esti unul dintre acei "copii de bani gata" care isi permit sa cumpere orice cacat care doar pare a fi useful.Sau poate ma insel...

Toata stima.

Edited by skipper
Link to comment
Share on other sites

Pai uite o idee:ca sa iti ocupi putin timpul,invata programare si vezi de ce acele scripturi sunt vulnerabile,cum functioneaza.Gasesti lucruri interesante pe scriptmafia.Doar ca iti trebuie vointa ca sa le descoperi.Sau eventual orienteaza-te si investeste in ceva productiv.Niste cacaturi de scripturi pentru un site ti le poti face si singur.Google is your best friend.Dar poate esti unul dintre acei "copii de bani gata" care isi permit sa cumpere orice cacat care doar pare a fi useful.Sau poate ma insel...

Toata stima.

nu sunt in baiat de bani gata ..dar eu caut mai multe idei ca vreau sa le combin sa fac ceva care sa fie cam unicat , nu vreau ceva gen : video sharing, sau chesti care sunt deja . nu vreau sa concurez cu siteurile mari . deci cel mai bine face ceva care sa nu supar pe nimeni ba chiar sa zica lumea ca e ceva inedit ..

====================================================================

Esti dispus sa intri intr-o afacere online la care contributia ta sa fie cash-flow-ul iar al asociatului(asociatilor) sa fie know-how-ul?

ma frate eu vreau sa fac ceva indeit si nu prea caut asociati care sunt la distanta .. ca eu am proiect in cap care e super unicat si daca ma cert cu tine si u pleci cu ideia la alti .. nu prea imi convine intelegi?

Link to comment
Share on other sites

"Incearca un site de magazin online cu medicamente. "

Ai idee de ce aprobari ai nevoie?

Doar daca vrei sa fie ceva cu medicamente naturiste pentru care nu ai nevoie de n aprobari

ma frate eu vreau sa fac ceva INEDIT si nu prea caut asociati care sunt la distanta .. ca eu am proiect in cap care e super unicat si daca ma cert cu tine si u pleci cu ideia la alti .. nu prea imi convine intelegi?

Te intrebam daca esti dispus sa vii cu partea de cash-flow...nu cu ideile sau cu know-how-ul.Ideea e unica si 100% legala) pe nisa cu cel putin 200% crestere in 2011.Site-ul e cam gata(ma refer la design si scripturi).Lipseste doar partea de securitate(nu te gandi ca e vorba doar de un login si o baza de date) si aia facuta profi costa destul de mult

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...