Jump to content
DexteruL

tutorial copiere website

Recommended Posts

nu poate nimeni :(, cauta prin forum ca e cineva care creeza clone de siteuri contra cost, desigur nu ca ti-ar fi de folos, cand oi stii sa modifici jocul ala o sa intelegi si cum functioneaza diverse lucruri, pana una alta mai pune mana pe carte si treci pe la orele de limba romana.

Ps:asta era la cereri de postat

Link to comment
Share on other sites

mie lene sa ma duc la scoala sunt prea mare pentru scoala si nu mia placut scoala :D si nu cred ca o sami placa prea curand ;)

L.E.

am facut o cerere pentru un tutorial nu pentru ceva gata facut si moka

am incercat cu HTTrack website copyer sau ceva de genu dar nu miam bagat nasu prea mult in el

si apropo ce te freaca pe tine grija ca nu scriu eu corect gramatical ? nu intelegi ce scriu sau ce ? daca nu intelegi inseamna ca duci lipsa de niste bucati de creier care se ocupa de deductia textului...

Edited by DexteruL
Link to comment
Share on other sites

Ca sa copiezi un site trebuie sa:

1. Copiezi interfata site-ului

2. Te documentezi in priviinta functionalitatii din spatele site-ului

ai mai multe optiuni aici:

3a. Gasesti o vulnerabilitate in site, obtii acces si descarci absolut toate fisierele dupa site

3b. Incepi si scrii partea interna de la zero stiind cum functioneaza site-ul si ce chestii face.

Nu exista nici o metoda de genul dai 3 click-uri, scrii 5 comenzi si ai copiat site-ul.

Daca stii php,html, javascript atunci poti sa alegi varianta 3b deoarece varianta 3a e mult mai periculoasa dar si mult mai grea in priviinta site-urilor mai mari si mai complexe.

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca regulile sunt facute de doru pulii, si rubricile forumului sunt pur intamplatoare...

Ca sa te ajut sa nu zici ca sunt marlan:

salvazea tot ce poti de pe http:// invata php / js / css, leaga tot ce ai salvat prin php si aia e.

Daca nu merge asa incearca cu PRINT SCREEN!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...