Jump to content
dragosh1904

Ce Laptop/Netbook v ati lua intre 2500 [max+200]RON?

Recommended Posts

intreaba ce placa video are mai intai. Nvidia sau ATI. Daca te duci in Altex sau Domo ai sa observi ca promotiile evita sa mentioneze placa video. In acest caz e vorba de chipset Intel si iti merg jocurile mai prost decat calculatoarele cu 5 ani mai vechi.

Alte promotii iti ofera 3G de Ram. De ce? Pentru ca 4G nu sunt vizibili decat in 64 de bit. Si vor sa fie siguri ca nu te plangi la ei.

In rest alege dupa pret.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Despre Acer am avut o parere destul de buna timp de aproape 3 ani. cum a iesit din garantie a inceput sa faca figuri iar acum e terminat. cei de la service au spus ca a fost o alegere proasta (Acer). ca viitor notebook imi recomandau dell sau chiar lenovo. problema generala ar fi placa de baza/placa video care se incalzesc si determina in timp (cam scurt zic eu) desprinderea unor integrate. sunt destule anunturi pe okazii si alte site-uri de gen care vand acer defecte (ca sa iti faci o idee). in rest toate bune: performanta, autonomie, inovatie (touchscreen pt. unele modele). citisem undeva caToshiba lansase modele cu garantie pe viata dar nu stiu ce sa spun. am scris doar din punctul de vedere al utilizatorului de acer.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...