Jump to content
wildchild

Romanii sunt destepti

Recommended Posts

dovada ca romanii sunt prosti de bubuie sunt multi dintre voi. nu toti, dar multi sunteti prea prosti pentru mileniul asta.prea prosti. eu zic sa va duceti sa va aruncati PCurile pe geam, in felul asta verificati cat de rezistente sunt si apoi aruncati-va dupa ele, la ce sa mai luati scarile, ca doar sunteti baieti rapizi voi.

edit:sunt o curva penala!sug pula pe gratis!o iau la huhurez!

Edited by wildchild
Link to comment
Share on other sites

Respectul nu se impune, se castiga!

Daca vreti sa schimbati ceva, vedeti-va de treaba, purati-va civilizat, dati un exemplu celorlalti.

Totusi, va sustin. Succes!

@wildchild, relax... il doare fix in cur daca il injuri sau nu, ignora-l pur si simplu :) (trage un fum, bea o bere... da-l in masa)

Edited by ZeroCold
Link to comment
Share on other sites

Mie mi s-a schimbat atitudinea radical fata de romani/Romania in ultimul an si jumatate. Dupa parerea mea, fiecare dintre voi are dreptate intr-un anumit fel. Din cate am putut sa inteleg este vorba de sistemul nostru de invatamant. El te antreneaza si este unul foarte bun daca inca din liceu vrei sa te angrenezi in diverse competitii, insa in acelasi timp este unul execrabil fata de cei care nu pot/nu vor asta (spre deosebire de UK unde sistemul este creat ca toti sa invete ceva). Asa se ajunge la discrepante enorme intre oameni si de aici rezultatele de la bac. In liceu noi invatam la matematica lucruri care in vest abia la facultate se invata. Nu poti sa ii ceri asta oricui la bac fiindca nu toata lumea are nevoie sa stie ce este ala un grup.

Pe de alta parte asta conduce la evidentierea celor care incearca sa faca asta din liceu. Spre exemplu la univ ne-au fost cerute explicatii si detalii in legatura cu sistemul nostru de invatamant fiindca profesorii nu inteleg de ce romanii stiu lucruri pe care alti studenti nu le stiu in matematica/informatica.

Un alt lucru care mi-a sarit in ochi a fost la competitia ACM, regionala din nord vestul europei (care s-a desfasurat in acest weekend) unde au participat multi romani.

Exemple de echipe:

cambridge 1 : un roman

imperial 1 : doi romani

oxford 1 : un roman

jacobs (din bremen) 1 : un roman

jacobs 2 : 3 romani

edinburgh 2 : 3 romani

Asta avand in vedere faptul ca o echipa are exact 3 membrii. Sunt lucruri care totusi nu trebuie/nu au cum sa fie trecute cu vederea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...