Jump to content
rres

Foloseste cineva Senukex ? Are vreun efect?

Recommended Posts

Salut,

exista cineva mai versat in folosirea Senuke ? Incerc sa imi dau seama daca merita, daca are/cat efect.

Va rog, dati-va cu parerea numai daca aveti experienta in domeniu.

ms.

Are efect, numai ca trebuie sa il folosesti cum trebuie, vezi ca sunt template-uri pe schedule ca sa maximizezi efectul

Link to comment
Share on other sites

Intrebam daca a mai folosit altceva ca sa nu fie alta explicatie mai simpla pentru ce rezultate zicea el. De aia am intrebat.

Nu am zis ca tool-ul e prost, dar poate ca google "s-a prins" si nu mai au efect wheel-urile, sau poate s-a modificat ceva, nu stiu, d-aia intreb!

Link to comment
Share on other sites

Intrebam daca a mai folosit altceva ca sa nu fie alta explicatie mai simpla pentru ce rezultate zicea el. De aia am intrebat.

Nu am zis ca tool-ul e prost, dar poate ca google "s-a prins" si nu mai au efect wheel-urile, sau poate s-a modificat ceva, nu stiu, d-aia intreb!

sa se prinda de? asa functioneaza algoritmii lor de page rank, cum sa nu aiba efect?...dude, sincer, in primu rand mai citeste despre seo, cum se face/cum nu se face, uitate la algoritmii de la google sa vezi cum dau punctaj si dupa pune-ti problema de "ce program automat sa folosesc", cauta bloguri de la domenii edu si gov si fa manual backlinkuri asta dupa ce ai si siteul pus la punct

Link to comment
Share on other sites

...dude, sincer, in primu rand mai citeste despre seo, cum se face/cum nu se face, uitate la algoritmii de la google sa vezi cum dau punctaj si dupa pune-ti problema de "ce program automat sa folosesc", cauta bloguri de la domenii edu si gov si fa manual backlinkuri asta dupa ce ai si siteul pus la punct

Si cam unde pot sa ma uit la algoritmii de la google sa vad cum dau punctaj ? Ca demult ii caut, bata-i norocul. Dude.

Eu nu incerc sa imi imaginez cum merge google, si apoi sa gasesc un program care este teoretic facut sa mearga dupa cum ne-am imaginat noi toti ca merge google. Eu incerc sa sondez empiric daca are efect ceva sau nu. Nu daca "ar trebui" ci cat de mult "chiar are". Asa ca, caut pe altii care chiar folosesc metoda cu senuke, si ii intreb pe ei. :)

Link to comment
Share on other sites

Si cam unde pot sa ma uit la algoritmii de la google sa vad cum dau punctaj ? Ca demult ii caut, bata-i norocul. Dude.

Eu nu incerc sa imi imaginez cum merge google, si apoi sa gasesc un program care este teoretic facut sa mearga dupa cum ne-am imaginat noi toti ca merge google. Eu incerc sa sondez empiric daca are efect ceva sau nu. Nu daca "ar trebui" ci cat de mult "chiar are". Asa ca, caut pe altii care chiar folosesc metoda cu senuke, si ii intreb pe ei. :)

2011 Search Engine Ranking Factors | SEOmoz

orice program are efect, ideea e ca poate avea putina sau multa influenta in functie de cum e facut si site-ul tau, ce strategie si template alegi la senuke, etc

Link to comment
Share on other sites

Pai da, exact asta zic si eu, depinde ce strategie alegi. De asta si intreb. Din cate stiu eu, SeNuke este pentru strategia "link wheel", corect? Nu vad de ce e ridicol sa intreb daca strategia asta {mai} functioneaza {eficient} sau nu. Poate s-a schimbat ceva la google si strategia asta nu mai este eficienta, nu stiu, zic si eu. Poate trebuie un anumit template care este super-mega-grozav, intreb si io.. :)

Link to comment
Share on other sites

Pai da, exact asta zic si eu, depinde ce strategie alegi. De asta si intreb. Din cate stiu eu, SeNuke este pentru strategia "link wheel", corect? Nu vad de ce e ridicol sa intreb daca strategia asta {mai} functioneaza {eficient} sau nu. Poate s-a schimbat ceva la google si strategia asta nu mai este eficienta, nu stiu, zic si eu. Poate trebuie un anumit template care este super-mega-grozav, intreb si io.. :)

a intreba daca mai merg link wheeluri= a intreba daca mai exista un sistem de pagerank, senuke e pentru orice strategie vrei, tu ti le faci, merge si pentru spam de pr0 si pentru piramide, daca ai de gand sa folosesti cosmic blast foloseste versiunea cosmic blast supernova, e a 2a din pack, iti poti face si tu templateuri foarte usor...

Link to comment
Share on other sites

a intreba daca mai merg link wheeluri= a intreba daca mai exista un sistem de pagerank, senuke e pentru orice strategie vrei, tu ti le faci, merge si pentru spam de pr0 si pentru piramide, daca ai de gand sa folosesti cosmic blast foloseste versiunea cosmic blast supernova, e a 2a din pack, iti poti face si tu templateuri foarte usor...

Multumesc de sfat, nu am folosit niciodata, la ce e bun cosmic blast? Alta chestie, tu ai abonament in regula la senuke/<alt serviciu>? Merita?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de sfat, nu am folosit niciodata, la ce e bun cosmic blast? Alta chestie, tu ai abonament in regula la senuke/<alt serviciu>? Merita?

Fiecare template are un anumit efect, sunt unele pentru a nu fi penalizat si tot asa, de ce sa ai abonament la senuke cand mai bine iti iei un vps cu toate tool-urile(senuke, scrapebox...) pentru o suma mai mica gen 50$/luna

Daca are vreo cineva nevoie sa imi spuna si il pun in legatura cu tipii de unde am si eu serverul

Link to comment
Share on other sites

Nu merita incerca SE Nuke X sau alt black hat soft, nu te va vedea bine Google. Nu merita!

-Gonzalez

In primul rand nu inteleg ce ai vrut sa spui dar sa presupunem:

1.Nu merita sa incerci senuke x?

SENuke x sau oricare alt tool de backlinkuri te ajuta enorm, toti seo-istii il folosesc(nume mari din online) pentru a ridica site-uri, fara el stai si astepti la mila google-ului sa iti trimita vizite, binenteles ca nu se foloseste dand click pe start, trebuie urmati niste pasi inainte(analiza keyword si competite, posibila rata de succes, mijloace de promovare...) si in timp cresti, e imposibil sa faci manual tot ce poti sa faci cu senuke sau oricare alt tool(manual ai avea o rata de succes mai mare) pentru ca ti-ar ocupa 24/7, in plus google nu prea poate sa isi de-a seama daca e spam sau legit(doar in cazul in care faci totul gresit atunci e posibil sa intri in sandbox)

2.Daca ai spus ca se merita, atunci ma bucur ca intelegi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...