Jump to content
anonymizier

Cum sa spargi o parola WEP

Recommended Posts

Asa ma-m gandit dar na e alta mancare de peste cand esti pe xp si deschizi si Linux si alta e sa stai numai pe Linux si dupa aia sa iesi sa intri pe xp.

Dar vad eu pana la urma asa o sa fac, ca vad ca nu imi da voie windowsul sa instalez nici o varianta de VM nu stiu ce dracu o avea.

Nici nu prea am chef de ele azi si plus de asta in Linux frate am doua zile de cand mi-am bagat si eu nasu prin el is profesor de incepator asa ca mai am de mancat mullte cipsuri la pc pana invat si pe asta adica linuxul

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine inveti din practica ... ia , instaleaza linuxul , fal si desfal, instaleaza una... alta ... invata comenzile, incearca sa compilezi/configurezi singur programele , configureaza retele si nu te lasa batut daca nu iti iese .. si nu uita ca nimeni nu s-a nascut invatat si toti am fost incepatori la un moment dat!

LE: a da ... si incepe cu ubuntu sau alta distributie pt incepatori ... backtrack e prea mult !!

Link to comment
Share on other sites

Ok fratilor mersi de raspuns.Deci am dat afara xp-ul si am instalat BACKTRACK linux etc.

Bun merge ok citeste placa cu chestia e ca nu ai mess pentru el si multe alte programa asa ca la-m scos si mi-am reinstalat xp.

Mai incerc o data sa vad daca merge din xp cu BK5 instalat in mashin daca nu aia e il las asa si invat si eu altele ca wierless hack am invatat chestia e ca capteaza greu pachetele in zona asta l amine si pierde din semnal dar merge in alte zone le-am rupt nanau.. e bun BT 5 asta e smecher rau sper sa nu ajung coleg de celula cu ala care a spart NASA ))))))))))))0

Mare inginerie nu prea ai ce face cu LINUX-ul dar e bun cand ai nevoie, sa il sti

Ehee,nu stii tu,dar cu Linux faci orice fel de inginerie,lucru pe care cu wind nu il vei face.

Eu iti recomand sa folosesti modul live usb nu sa instalezi pe hdd.Orice sistem linux merge asa,si chiar merge mai bine decit orice windows instalat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...