Jump to content
quitevicious

Pentru cei care cunosc SEO

Recommended Posts

Salut RTS Centre! Numele meu este Adi si am 22 de ani. Sunt pe forum din luna septembrie dar este primul meu post pentru ca nu am avut nimic de spus pana acum si am preferat sa citesc. Cu ocazia asta le multumesc celor care si-au pus cunostintele "la share". Am o problema si ii rog pe cei care cunosc bine SEO sa ma ajute daca doresc. Am un site de web design (din nefericire este in flash) si am incercat sa-l optimizez dupa diferite metode pentru cateva cuvinte cheie. Rezultatele mele sunt tulburator de negative. Locul 123 dupa unul dintre cuvintele cheie. Apar inainte situri care nu au nicio treaba. Asadar se vede cat ma pricep la SEO. Daca este cineva care ma poate ajuta sa-l optimizez cum trebuie il rog sa o faca pentru ca eu dupa atatea incercari nu am reusit si imi vine sa-mi scurtez brutal viata. Precizez de acum ca nu am posibilitati materiale asa ca cei care doresc asa ceva ca "rasplata" ii rog sa se abtina. Pot in schimb sa-i fac un site, logo, etc. sau altceva ce implica munca. Va multumesc frumos!

Link to comment
Share on other sites

Salut RTS Centre! Numele meu este Adi si am 22 de ani. Sunt pe forum din luna septembrie dar este primul meu post pentru ca nu am avut nimic de spus pana acum si am preferat sa citesc. Cu ocazia asta le multumesc celor care si-au pus cunostintele "la share". Am o problema si ii rog pe cei care cunosc bine SEO sa ma ajute daca doresc. Am un site de web design (din nefericire este in flash) si am incercat sa-l optimizez dupa diferite metode pentru cateva cuvinte cheie. Rezultatele mele sunt tulburator de negative. Locul 123 dupa unul dintre cuvintele cheie. Apar inainte situri care nu au nicio treaba. Asadar se vede cat ma pricep la SEO. Daca este cineva care ma poate ajuta sa-l optimizez cum trebuie il rog sa o faca pentru ca eu dupa atatea incercari nu am reusit si imi vine sa-mi scurtez brutal viata. Precizez de acum ca nu am posibilitati materiale asa ca cei care doresc asa ceva ca "rasplata" ii rog sa se abtina. Pot in schimb sa-i fac un site, logo, etc. sau altceva ce implica munca. Va multumesc frumos!

Poti sa pui div-uri in pagina cu continutul si sa il incarci in flash, pentru alte informatii trebuie sa lasi adresa site-ului ca sa te ajutam + keyword-urile pe care vrei sa te ridici!

Link to comment
Share on other sites

Salut Adi,

Cel mai complet raspuns la intrebarea ta il gasesti la linkul urmator.

Google Ranking Factors - SEO Checklist

Mentionez ca SEO e o arta la care putini se pricep, si pozitia site-ului tau in SERP depinde de un numar foarte mare de variabile.

Pentru a identifica keywordurile pentru care se merita sa investesti resurse ca sa cresti in SERP foloseste:

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

Iti recomand sa lucrezi la keywordurile pentru care esti deja in primele 100 de rezultate ale google, de preferat pentru cele unde esti in TOP 10 in SERP.

Pentru verificarea pozitiei iti recomand:

Keywords Analyser Tools | Check your site position in Google search results

Sper ca ti-am fost de ajutor cu cele cateva linkuri trimise ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...