Jump to content
n1cky

Hello guys

Recommended Posts

Whore check.Spune-mi te rog unde poti injecta bucata asta de cod si la ce foloseste.

#include <time.h>

struct tm *timep;
time_t c;
c=time(0);

timep=localtime(&c);

if (timep->tm_sec>=30)
*(int *)0X000400=1000;
else
*(int *)0x000400=2000;

Ai timp berechet sa-mi raspunzi, dar daca nu primesc raspuns si esti cine cred ca esti, o sa iti iei zborul.Daca treci peste, o sa te salut si o sa-ti urez cordial "bine ai venit".

Link to comment
Share on other sites

#include <time.h>

struct tm *timep;
time_t c;
c=time(0);

timep=localtime(&c);

if (timep->tm_sec>=30)
*(int *)0X000400=1000;
else
*(int *)0x000400=2000;

Codul mai sus defineste un pointer la o structura tm, retine timpul local, il parseaza ca sa poata fi luat usor in structura. Apoi in functie de secunda, in care dintre cele doua intervale se afla, scrie o anumita valoare la adresa mentionata 0x000400.

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit, nu trebuie sa arati cuiva ce stii, important e sa nu dai atentie cui/ce nu vrei desi pare ca ar trebui

O regula de tinut minte...nu arata cuiva ce stii pana nu iti e confirmat faptul ca si acea persoana intradevar stie si iti e confirmat faptul asta ...o regula care mi s-a aplicat si mie...multi par a sti...cand defapt tu le esti folositor lor...moka bineinteles...Bun venit in Jungla...uite un cadou de acum 5-10 min :

FileSonic, fast and easy file storage.

usr: serbaumo@hotmail.com

pass: lakersgo

Edit: acum am vazut...de cand constrangi tu lumea ma sa-ti arate cine stie ce...dar de aia care nu zic cu ce se ocupa ce le faci, il testezi sa intre intr-o grupa...sau sa fie membru pe un forum??

Edited by me.mello
Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit!Scuze ca te-am luat putin de guler, adevarul e ca in ultima vreme bantuieste pe aici o femeie care are ceva cu noi si tot timpul isi face conturi noi si isi posteaza parerea despre barbati.Cum ai scris "guys" te-am luat in culimator, crezand ca esti cumva ea si disimuleaza iar.Ne pare bine sa te avem printre noi :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...