Jump to content
Ellimist

Fujitsu Lifebook 2013 – telefon, tabletă şi cameră foto în laptop

Recommended Posts

Fujitsu Lifebook 2013 este un laptop în faz? de proiect, un concept realizat de designer-ul Prashant Chandra. Dar cu ce vine nou? Unii se chinuie s? încorporeze cel mult dou? dispozitive într-unul, dar cei de la Fujitsu au reu?it încorporarea a trei obiecte într-un al patrulea.

Fujitsu Lifebook 2013 întrece imagina?ia oric?rui pasionat de gadget. ?tim c? tehnologia evolueaz? cu o rapiditate nemaipomenit? ?i am v?zut de-a lungul vremii multe modele în faz? de proiect sau de prototip care promiteau multe. Asus Padfone aduce un telefon mobil încorporat în tablet?, firme ca Sony ?i Asus aduc modele hibrid de tablet? ?i netbook, dar acum întâlnim cu totul altceva.

life_book_2013.jpg

Fujitsu Lifebook 2013 este un laptop care încorporeaz? o tablet?, o camer? foto ?i un telefon într-un laptop. Sunt practic patru obiecte într-unul singur. Cele trei, camera foto, tableta ?i telefonul pot fi folosite în mod individual, îns? laptop-ul depinde într-o oarecare m?sur? de ele. De?i cred c? poate func?iona f?r? camera foto, tableta este folosit? ca tastatur?, iar telefonul mobil are memoria intern? ?i procesorul f?r? de care nici telefonul, nici laptop-ul nu poate func?iona.

life_book3_lifebook-2013-2.jpg

Pe partea din spate a laptop-ului se afl? camera foto deta?abil?. Tableta poate fi folosit? ?i ca una grafic?, pentru desenat, nu numai ca tastatur?. Nu se ?tiu mai multe detalii. Eu sunt curioas? care este principiul prin care func?ioneaz? dispozitivele separat ?i bineîn?eles care ar fi pre?ul unui astfel de produs, deoarece acesta se afl? deocamdat? doar în faz? de prototip.

De?i nu poate fi un dispozitiv care s? exceleze ca portabilitate cu atâtea alte lucruri încorporate, merit? s? fim cu ochii pe el ?i s? sper?m c? îl vom vedea ?i pe pia?? cât mai curând, la un pre? cât mai accesibil, evident.

Nu stiu cate din toate astea o sa ajunga si in faza de productie, dar mai mult ca sigur cam asa arata viitorul. Un gadget care sa faca de toate.

Sursa:Fujitsu Lifebook 2013 - telefon, tableta si camera foto in laptop | Laptop News

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...