Jump to content
DuTy^

LabView and Arduino

Recommended Posts

Salut, stie cineva de unde pot sa iau labview 10 (varianta piratata)! am cautat pe filelist si tpb si gugal, dar nu mi-au fost de ajutor...

Si in legatura cu arduino.. vinde cineva o placuta arduino uno ? (inca nu am bani necesari sa o cumpar ) daca aveti spune-ti in ce stare e si cat vreti pe ea.

-Cheers

Link to comment
Share on other sites

Ai placute de achizitie? Din cate stiu eu sunt scumpe. :D

labview:

labview 2011 - Demonoid

NI LabVIEW 2011 x32 and x64, plus Toolkits and Device Drivers and Activator - Demonoid

Daca vrei doar sa inveti programarea microcontrolerelor poti sa iti iei un cerebot de la digilent, nu e prea scump si foloseste tot un Atmel Atmega. Ce sunt scumpe, sunt cablurile de programare si perifericele.

Digilent Inc. - Digital Design Engineer's Source

Digilent RO - Digital Design Engineer's Source

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu sa iti zic pe care sa o alegi, eu am lucrat doar cu cerebot. Vad ca nu e scump nici un arduino dar banuiesc ca perifericele te usuca ca si in cazul cerebotului la care cablul de programare e mai scump decat placuta in sine.

Ia-o pe care vrei, se pot face aplicatii interesante cu ele. Pentru programarea lor se foloseste AVR ASM si C.

Link to comment
Share on other sites

Duty^ , un arduino uno e 20 USD pe ebay cu free shipping . Daca cauti un pic poti sa gasesti si cu pret mai mic si cu shipping ca sa scapi de taxele vamale.

In minunata Romanie se vinde la un pret prohibitiv...

PS: cu arduino nu poti sa faci mai mult decat sa aprinzi niste leduri in prima faza. Daca vrei sa comanzi motorase sau chestii mai avansate trebuie sa cumperi shield-uri care costa 10-20 USD fiecare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...